Tridsaťdeväť stupňov, tridsať postáv, štyria herci a jedno tajomstvo, ktoré treba zachrániť! To je Divadlo Actores a jeho hra 39 stupňov. 

Teda, aby sme boli presní, herci sú traja, štvrtá je herečka. Ale tých postáv je každopádne tridsať. Predstaviteľ hlavného hrdinu príbehu, Richard Hanney, hrá jednu postavu, herečka predstavuje tri ženy, ktoré sú charakterovo od seba úplne odlišné. Ostatných dvadsaťšesť postáv hrajú dvaja herci, ktorí sa behom sekundy dokážu zmeniť z policajtov na gangstrov, či z aristokratov na sedliakov. Pôvodné detektívne napätie sa tým pádom razom zmení na kriminálnu komédiu. A príbeh? Richard Hanney si žije svoj nudný život v Londýne, až kým jedného dňa nestretne záhadnú ženu a ocitne sa priamo uprostred veľkého zločineckého prípadu…

Rožňavské Mestské divadlo Actores prichádza do Kulturáku na Hornú Mičinú so špionážnou krimi komédiou 39 stupňov. Tento broadwayský hit, ocenený cenou Laurenca Oliviera a Tony Awards, spracovaný na motívy rovnomennej novely Johna Buchana a slávneho filmu Alfreda Hitchcocka – a v podaní Divadla Actores, mal nedávno už stú reprízu.

V Kulturáku v Hornej Mičinej sa Divadlo Actores s hrou 39 stupňov predstaví v sobotu 22. septembra (19.00 h). Účinkujú: Róbert Kobezda, Attila Bocsárszky ml., Patrícia Stehelová a Peter Kočan. Réžia: Tatiana Masníková.

Vstupenky na toto predstavenie, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, si môžete rezervovať na stránke mičinského kulturáku.

Môžete sa však aj zapojiť do našej súťaže na Facebooku BBonline.sk a dve vstupenky vyhrať!

SÚŤAŽ!

Kniha, film, divadelná hra. To všetko s jedným názvom 39 stupňov.

Najprv bola kniha, špionážny román Tridsaťdeväť stupňov (The Thirty-Nine Steps, 1915), najznámejšie dielo škótskeho spisovateľa Johna Buchana. Knihou sa inšpiroval slávny režisér Alfred Hitchcock a natočil rovnomenný filmový triller, ktorý mal premiéru v roku 1935.

A do tretice, herec, režisér, dramatik a komik Patrik Barlow sa pri písaní scenára k divadelnej hre – komédii 39 stupňov (The 39 Steps) inšpiroval knihou aj filmom. Hra mala premiéru v divadle West Yorkshire Playhouse v Leeds (2005) a s veľkým úspechom sa hrá nielen na Broadway ale aj v rožňavskom Divadle Actores. Od premiéry 18. októbra 2014 mala už viac ako sto repríz! Je to fantastické predstavenie, nenechajte si ho ujsť.

Do súťaže o dve vstupenky na Divadlo Actores a 39 stupňov v Kulturáku v Hornej Mičinej (sobota 22. september, 19.00 h) sa môžete zapojiť do pondelka 17. septembra prostredníctvom Facebooku BBonline.sk.

SÚŤAŽ ❗Poďte s nami na zaujímavé divadelné predstavenie.Rožňavské Mestské divadlo Actores prichádza do Kulturáku na…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Štvrtok 13. septembra 2018