„Prečítať by ste si ju mali preto, lebo je to doteraz môj najsilnejší príbeh, ktorý je taká emocionálna nálož, že ich rozseká na kúsky…“

Takto Jozef Karika odpovedal na otázku, prečo by sme si mali prečítať jeho najnovšiu knihu Na smrť II – Bez milosti. Potešujúce je, že tento strhujúci a dojímavý triler príde v stredu 30. októbra autor osobne predstaviť do Banskej Bystrice. Stretnúť sa s ním môžete na autogramiáde v Panta Rhei (Europa SC) od 17.30 hodiny.

Ak sa zapojíte do našej súťaže, máte šancu knihu Na smrť II – Bez milosti vyhrať – a potom už len stačí zájsť do Panta Rhei a dať si ju podpísať autorovi.

Na smrt 2_26,5 preb:prebO čom je táto kniha? O ľudskosti v neľudských podmienkach. Mrazivý príbeh o zrade, pomste a vykúpení. Sú v ňom vášne, nenávisť, násilie ale aj krehké city.

Dvoch kamarátov osud rozdelí a postaví nemilosrdne proti sebe. Po rokoch sa nečakane stretnú uprostred jednej z najväčších hrôz, aké kedy ľudstvo zažilo. Stoja však na opačných stranách. Kým bývalý židovský gangster Viktor sa zúfalo snaží zachrániť svojich blížnych, fanatický esesák Karl zodpovedá za ich vyhladenie. Súboj kto z  koho sa začína… Kto prežije a  kto kráča na istú smrť?

Prvá časť tohto skvelého príbehu – Na smrť, vyšla vlani. Autorovi sa v ňom podarilo spojiť tri zdanlivo protichodné svety – prostredie židovskej mafie v New Yorku, Nemecko v období klíčiaceho nacizmu a Ružomberok.

Ukážka z knihy:

Viktor postával pri lekárni. Obšmietal sa tam pre prípad, že by sa opäť ukázal Mrva. Keď začul, že poniže ulice ktosi nadáva Židom, vybral sa tam.

Trojica gardistov kráčala tesne za Sárou s Markusom a nadávala im. Chlapec sa snažil neplakať, no po lícach mu tiekli slzy a občas potiahol nosom.

Sára vedela, že keby im urážky vrátila, napadli by ju. Možno by zbili aj Markusa. Keby ich vážne zranili, bol by to koniec, skončili by na dlažbe.

„Smrdíš, Židuľa, nevyspím sa s tebou, ani keď budeš prosiť,“ smial sa Mikuláš. Chodci vystrašene odskakovali. Aj toto sa mu páčilo. Všetku pozornosť však sústredil na Sáru.

Do kohosi narazil. Pozrel na trúfalca, ktorý si dovolil neuhnúť gardistovi zabezpečujúcemu poriadok.

Hiler mal na sebe elegantný oblek aj klobúk. To Mikuláša rozdráždilo ešte väčšmi.

„Nevieš, čo sa patrí, Židák?“

Hiler nič nevravel, pozeral mu na hruď. Nestiahol sa, naopak, tesnejšie k nemu pristúpil.

Dorunský mu reval priamo do tváre: „Všetci Židáci skapete, nič iné si nezaslúžite!“

Viktor bol až neprirodzene chladný, mierne prikyvoval a uprene hľadel gardistovi na hruď.

Pustili si ho príliš blízko, napadlo Sáre.

Knižku Na smrť II – Bez milosti, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do utorka 29. októbra 22.00 h odpovedať na otázku: Ako sa volajú dvaja kamaráti, ktorých osud rozdelí? (Uveďte krstné mená.)

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sta stala Renáta Šepeľová.