Už vo štvrtok 9. januára sa v kinosále Múzea SNP uskutoční banskobystrická premiéra filmu Život Adéle. Film, ktorý na poslednom festivale v Cannes získal Zlatú palmu, možno považovať za najvýraznejšiu európsku snímku uplynulého roka.

Adele-page-001Hlavná postava Adele (stvárnila ju Adèle Exarchopoulos) má 15 rokov a v ničom zásadnom sa od svojich rovesníčok neodlišuje, veď aj ona pokukuje po chlapcoch. Zásadný zvrat nastane vtedy, keď stretne Emmu (Léa Seydoux), staršie dievča s modrými vlasmi, ktoré jej umožní objaviť doposiaľ nepoznané túžby.

Projekcia filmu sa začína o 19:00 hod. v kinosále Múzea SNP na Kapitulskej ul. Vstupné na predstavenie je 3,50 €. Vstupenky je možné dopredu zarezervovať na emailovej adrese: reservacie@gmail.com. Rezervácie budú zrušené päť minút pred začiatkom predstavenia. Premiéru filmu do Banskej Bystrice prináša o.z. za! amfiteáter.

Vyhrajte teraz dva lístky na premiéru tohto filmu v Banskej Bystrici. Stačí odpovedať správne na súťažnú otázku: Ako sa volá film, ktorý natočil režisér Abdellatif Kechiche pred Životom Adéle? (Pomôcka: Jeho hlavnou hrdinkou je taktiež žena.) Odpovede zasielajte najneskôr do stredy (8. januára) 20:00, kedy vyžrebujeme výhercov.

Súťaž bola ukončená. Správna odpoveď bola Čierna Venuša. Gratulujeme výhercovi Miroslave Bukovčanovej.