Quantcast

Dynamický román s detektívnou zápletkou, záhada odohrávajúca sa na pokraji celosvetovej apokalypsy a mrazivý severský triler… Ak máte radi napätie, tieto knihy sú určené vám.

Adriana Macháčová, Róbert Dyda: Škandál v lepšej spoločnosti

Škandál v lepšej spoločnostiDynamický román s detektívnou zápletkou je príbehom manželskej dvojice Izabely a Alberta Wolfovcov. Základmi ich prepychového a harmonického života otrasie anonymná správa od dôverného priateľa. Podľa pisateľa má úspešný právnik a tvár novovzniknutej politickej strany milenku. Šokovaná Izabela si najme súkromného detektíva, aby potvrdil či vyvrátil toto tvrdenie. Netuší, že Albert má skutočne v pláne zmeniť nielen svoju kariéru, ale po voľbách aj manželku. Miesto po jeho boku má zaujať mladá investigatívna novinárka Petra Brunovská. Atraktívnu čiernovlásku však nájdu mŕtvu. Okruh ľudí, ktorí by mohli stáť za jej smrťou, je nejasný. Podozrenie padá na každý terč Petriných článkov, novú politickú superstar, ale aj na Izabelu, ktorá nemienila hrať druhé husle. Ako zdolajú účastníci tohto škandálu jeho následky? Vyrovná sa s ohrozením svojich plánov do seba zahľadená lepšia spoločnosť? Spád udalostí naznačuje, že dôležitejšie než samotný zločin je to, kto z neho vyťaží čo najviac.

Ukážka z knihy

„Myslíš okrem sexu aj na niečo iné?“ opýtala sa Petra a prikryla sa.

„Na peniaze, moc a premiérske kreslo,“ žoviálne zatiahol Albert. „Chcem počuť potlesk, chcem, aby ma milovali tetušky, babičky aj ich krásne vnučky,“ prudko z nej strhol prikrývku.

„A čo bude so mnou?“ hanblivo si dlaňou zakryla lono. „Budem ako Marilyn Monroe do smrti čakať na svojho Kennedyho, že si ma raz vezme?“ prekrížila si dlhé nohy a zvodne sa usmiala.

„Vezmem si ťa hneď, ty moja božská diva,“ zovrel ju do náruče. „A potom, ako sa stanem poslancom…“ zaváhal, či jej povedať o svojich plánoch. Už aj vo sne ho sprevádza druhý život, rozviedol by sa hneď, lenže zatiaľ je zviazaný s ľuďmi, ktorí ho podporujú, a vie, že tento krok by mu v ich očiach ubral na dobrej povesti. Odhrnul Petre z belostného krku hrivu čiernych vlasov. Cítil, ako sa nedočkavo chveje, jemne ho škriabe nechtami po chrbte a dych sa jej zrýchľuje.

Do žrebovania o knihu Škandál v lepšej spoločnosti (Ikar, 2016) zaradíme všetkých, ktorí do utorka 15. marca vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Miloš Kaliský.

Ben H. Winters: Posledný policajt

Posledný policajtAký zmysel má vyšetrovanie vraždy na pokraji apokalypsy? Mladý detektív HankPalace si kladie túto otázku odvtedy, čo astronómovia spozorovali asteroid 2011GV1. Ľuďom nezostala nijaká šanca, nijaká nádej. Len šesť krátkych mesiacov ostáva do jeho zrážky so Zemou. Ekonomika USA sa rúca, úroda hnije na poliach. Kostoly a synagógy sú plné, rovnako aj bary, a na uliciach napriek novým krízovým zákonom vládne chaos. Ľudia na celom svete odchádzajú z práce, nie však HankPalace, neskúsený, ale poctivý detektív v mestečku Concord v New Hampshire. Vyšetruje smrť obesením v meste, ktoré každý týždeň zažíva najmenej desiatku samovrážd, no táto sa mu zdá podozrivá. Palace je vlastne jediný policajt, ktorému záleží na odhalení vraha. Keďže jeho vyšetrovanie prebieha v tieni asteroidu 2011GV1, otázka kto to urobil, napokon nie je tá najťažšia. Na akých základoch stojí naša civilizácia? Akú hodnotu má ľudský život? Čo by ktokoľvek z nás urobil,keby naše dni boli spočítané? Pozrite si aj krátke video ku knihe.

Ukážka z knihy

„A práve v tom je problém, dámy a páni,“ zaburácal znovu McGully a zamával novinami, skôr než ich zatvoril. „Až zistia miesto dopadu, nastane reťazová reakcia.“

„Reakcia?“ zavyl Andreas a podráždene sa načiahol za novinami. „Aká reakcia?“

„Počul si predsa kanadského premiéra. Dúfajme, že dopadne na územie Číny,“ zacitoval ho so smiechom McGully. „A čínsky prezident na to zareagoval: Počúvajte, Kanaďania, bez urážky, ale my máme na to iný názor. Veď to poznáte. Bla-bla-bla.“

Andreas znechutene zavrčal. Jedným okom som pozoroval kolegov a usilovne som premýšľal. Chlapík príde uprostred noci do McDonalda a obesí sa v kabínke toalety pre postihnutých. Chlapík príde uprostred noci do McDonalda…

Culverson slávnostne zdvihol papier a ukázal nám mriežku s vyznačenými osami X a Y, ktorú naň načmáral.

„Vyhlasujem oficiálny turnaj Concordského policajného oddelenia v biliarde, ale namiesto s guľami budeme hrať s asteroidmi,“ oznámil s nehybnou tvárou. „Pristúpte bližšie, páni.“

Do žrebovania o knihu Posledný policajt (Ikar, 2016) zaradíme všetkých, ktorí do utorka 15. marca vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Elena Oravcová.

Samuel Bjork: Cestujem sama

Cestujem samaPočas prechádzky sa mužovi z ničoho nič vytrhne pes a zmizne medzi stromami. Muž sa za ním rozbehne do hlbokého lesa a tam sa mu naskytne otrasný pohľad. Na strome visí obesené dievčatko, odeté ako bábika. Na chrbte má školskú aktovku a okolo krku priviazanú tabuľku s nápisom Cestujem sama.

Prípadu sa ujme policajný vyšetrovateľ Holger Munch a veľmi rýchlo pochopí, že bude potrebovať pomoc bývalej kolegyne Mie Krügerovej. Len ona dokáže spozorovať stopy, ktoré všetkým naokolo unikajú. Lenže Mia, kedysi energická a plná života, má vážne psychické problémy. Holger Munch sa ju rozhodne vyhľadať a presvedčiť, aby mu pomohla s vyšetrovaním. Ani jeden z nich však ešte netuší, že tento prípad sa rýchlo zmení na najhoršiu nočnú moru. Opäť aj k tejto knihe si môžete pozrieť krátke video ku knihe Cestujem sama.

Ukážka z knihy

„Bude ich viac,“ povedala Mia potichu.
„Čo tým chceš povedať?“
„Bude ich viac, ona bola iba prvá.“
„Si si tým istá?“ Mia naňho uprela tvrdý pohľad.
„Prepáč,“ ospravedlňoval sa Munch.
„Na malíčku má číslo,“ odvetila Mia vecne a vybrala zo spisu jednu z fotografií. Na obrázku bol zväčšený záber ľavej ruky. Mia ho položila pred Muncha a ukázala prstom. „Vidíš? Na nechte malíčka má vyškriabané číslo. Voľným okom to možno vnímať len ako čiarku, ale nie je to čiarka. Je to číslo, číslo jeden. Bude ich viac…“

Do žrebovania o knihu Cestujem sama (Ikar, 2015) zaradíme všetkých, ktorí do utorka 15. marca vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Katarína Mervová.