Leitmotívom kníh, o ktoré dnes môžete súťažiť, je láska a napätie zároveň.

Colleen Hooverová: Beznádejná

Odhalenie trpkej pravdy vyvolá niekedy väčšiu beznádej ako život v klamstve.

Zatvorí oči, zaborí si tvár do môjho krku. Nedokáže sa na mňa pozerať. „Neviem, ako si s tým poradiť. Neviem, či je to nesprávne, alebo či to naozaj potrebuješ. Bojím sa, že ak to urobím, bude to pre teba ešte ťažšie.“

Tie slová sa mi zabodnú do srdca. Presne viem, čo tým myslí. Ani ja netuším, či práve toto potrebujem. Neviem, či to nezničí všetko medzi nami, no zúfalo túžim vziať to môjmu otcovi. Riskovala by som pre to všetko. Ruky sa mi roztrasú, znova sa rozplačem. Holder má tvár zaborenú v mojom krku a hladká ma po tvári. Cítim, že aj on zadržiava slzy. Spôsobuje mu to rovnaké muky ako mne. Viem, že mi rozumie. Pobozkám ho na krk a nadvihnem sa. Mlčky prosím, aby urobil, o čo ho žiadam.

Poslúchne. Pritisne sa ku mne, pobozká ma na sluchu a pomaly vojde do mňa.

Hoci to bolí, nevydám ani hláska.

Hoci potrebujem vzduch, nedýcham.

Nemyslím na to, čo sa práve deje. Vlastne vôbec nepremýšľam. Predstavujem si hviezdy na svojom strope a zíde mi na um, že keby som ich strhla, už by som ich v živote nemusela počítať.

BeznádejnáRomán Beznádejná je strhujúcim príbehom dvoch mladých ľudí s ničivou minulosťou, ktorí  sa vydajú na cestu objavovania života, lásky a dôvery. Sú odhodlaní objaviť  liečivú silu, ktorú môže priniesť iba pravda.

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike…

Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope?

Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne… Príbeh má veľmi neočakávaný záver, ktorý čitateľa určite prekvapí.

(Z anglického originálu Hopeless (Atria Books, New York 2013) preložila Diana Ghaniová.)

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 23. februára odpovedať na otázku: Na čo náhodou natrafí Sky jedného dňa u Holdera?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Veronika Babiaková Piatrová.

Harlan Coben: Šesť rokov

Šesť rokovIch život je samá lož. Pravda však môže zabíjať…

Pred šiestimi rokmi sa zúfalý Jake Fisher prizeral, ako si Natalie, jeho životná láska, berie iného muža. Šesť rokov skrýval svoje zlomené srdce a venoval sa kariére univerzitného profesora. Šesť rokov dodržiaval sľub, že manželov nechá na pokoji, a šesť rokov ho ťažili mučivé sny o Natalinom živote s Toddom. Ale ani dlhých šesť rokov nedokázalo zmeniť jeho city. Keď Jake jedného dňa natrafí na Toddov nekrológ, vyberie sa na jeho pohreb – pravdaže, aby videl Natalie. Podarí sa mu zazrieť smútiacu vdovu, ale nie je to Natalie! Neznáma žena bola za Todda bola vydatá takmer dvadsať rokov. Toto odhalenie úplne zmení všetko, čo si Jake uchovával v pamäti ako vzácnu spomienku na krátke ale nádherné obdobie vo svojom živote.

Jake neúnavne hľadá pravdu. Natalie už celé roky nikto nevidel, sestra zaryto mlčí, kňaz si nepamätá sobášny obrad, priatelia mu neveria a ctihodná univerzita sa nerada delí o svoje tajomstvá. Hľadanie ženy, ktorá mu zlomila srdce a klamala, ho čoskoro privedie do nebezpečných situácií…

(Z anglického originálu Six Years (Dutton, Penguin Group, New York 2013) preložil Ján Dulla.)

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 23. februára odpovedať na otázku: Akej kariére sa venoval Jake Fisher?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Pavol Sokol.