V dnešnej knižnej súťaži vám najprv ponúkneme diétu OMG (Oh, my God) a potom poklady kuchyne Hontu, Podpoľania a Novohradu. Je na vás, čo si vyberiete…

Venice A. Fulton: OMG diéta – Za šesť týždňov božsky štíhla

omg_dietaAj vy ste už vyskúšali rozličné diéty na chudnutie, ale nikdy sa vám nepodarilo schudnúť? Uvedomte si, že zlyhala diéta, a nie vy! Je najvyšší čas zabudnúť na rozličné klišé o chudnutí a vypočuť si pravdu:

  • vynechávať raňajky je zdravé
  • ranný kúpeľ robí zázraky
  • niektoré druhy ovocia zablokujú stratu tuku
  • kto jedáva často, neschudne
  • treba jesť trikrát denne normálne jedlá a maškrty hodiť levom
  • pri fúkaní balónov sa chudne
  • spánok zabezpečí krásu a štíhlosť
  • sacharidy si treba držať od tela čo najďalej
  • je dôležité cvičiť, ale treba vedieť ako často, ako tvrdo a kedy robiť prestávky

Kniha Za 6 týždňov božsky štíhla – známa ako OMG (Oh My God) diéta – je dôkazom toho, že sľubovaným zázrakom pri chudnutí, ktoré ponúkajú rozličné zle nastavené diéty, netreba veriť, ale rýchle a správne zlepšenia sú možné.

Autor prichádza s jedinečnými zásadami, pri ktorých môže ubudnúť 5 až 10 kíl telesného tuku len za šesť týždňov! Pri chudnutí neverte na zázraky. Len správne okamžité zlepšenia môžu viesť k trvalej strate tuku. Nik sa nenarodil, aby bol tučný. Osudom nijakej ženy nie je mať celulitídu. Hocikto – skutočne každý – môže byť chudý. Ako na to, dozviete sa v knihe Za 6 týždňov božsky štíhla… Autor je na úteku pred najväčšími celosvetovými výrobcami potravín, pretože ho obvinili z úkladného zavraždenia cereálií! (Preklad Erika Mináriková)

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 29. septembra 22.00 h odpovedať na otázku: Je zdravé vynechávať raňajky?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Marika Pavúková.

Silvia Pilková: Poklady slovenskej kuchyne – Hont, Podpoľanie a Novohrad

pokladySK_04_foto_varian_01.aiToto je už štvrtá časť série kníh Poklady slovenskej kuchyne. Autorka Silvia Pilková upriamila tentoraz svoju pozornosť na tradičné pochúťky Hontu, Podpoľania a Novohradu. Takže v knihe nájdete recepty napríklad na sebechlebský trhanec, bírhund zo štiavnického Povrazníka, husárove vajcia, vyprážanú baraninu, uhliarske párance z Pukanca alebo opitého františkána starkej Buzalkovej?

Kým pre celú oblasť Hontu boli dominantné múčne jedlá ako trhance, rezance, párance, lokše, pirohy, haruľa a pod., na  Podpoľaní sa varievali kyslé zatrepané alebo zapražené polievky, a to väčšinou z plodín ako zemiaky, fazuľa, šošovica, hrach alebo čerstvá kapusta. Zaujímavé boli polievky zvané mrvenica, z ktorých najznámejšie boli zapražená mrvenica, hríbová, cibuľová a mlieková mrvenica. Pre Novohrad boli typické osúchy na sladko či na slano, jedlá sklárov s názvami ako točňa, do polievky sa používal bôb, huby, kapusta či cícer. Sýte a bohaté jedlá sa varili pre chlapov, ktorí pracovali v hutách, baniach alebo pri ťažbe dreva. Ale nájdeme tu aj fučku na sladko či koláče z jabĺk… Kniha obsahuje viac ako 150 receptov rozdelených do kategórií: predjedlá,  polievky, omáčky, prívarky, hlavné jedlá,  koláče, sviatočné jedlá,  niečo do špajzy.

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 29. septembra 22.00 h odpovedať na otázku: Aké jedlá boli dominantné pre oblasť Hontu?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Miroslava Majlingová.