Desivé a tajuplné príbehy, ktorých dej sa vymyká realite, nájdete v knihách, o ktoré dnes môžete súťažiť.

Adam Barna: DRAVEC

IkarBrno, máj 1999. V odpadovej chodbe nájdu telo pätnásťročného dievčaťa, viackrát znásilnené, kruto umučené. Neďaleko nej je do steny vyrytý rok 1986. Jediné, čo sa  vyšetrovatelia Boris Kuntz a Miloš Slavoš o možnom páchateľovi dozvedia od kamarátky dievčaťa je, že ničím nevynikal, možno len tým, že sa pohyboval ako duch. Po pár týždňoch vrah udrie znova. Stará minca, nájdená pri obeti, dovedie vyšetrovateľov do Linca, kde sa v roku 1986 stali dva podobné, dodnes nevyriešené prípady…

Gabriel Nečas, bohatý brniansky podnikateľ, má jednu slabosť – z času na čas usporadúva v luxusnej vile obklopenej lesmi dokonale utajenú party, na ktorú pozýva len svojich dobrých priateľov a prvotriedne prostitútky. Niekto však príde na jeho záľubu a začne ho vydierať. Volá sa Samuel a tvrdí, že má podobné chúťky. A že Gabriel musí pozvať aj jeho. Keď sa začne vzpierať, polícia objaví u ďalšej zabitej ženy podnikateľovu vizitku.

Brnianski kriminalisti stoja pred neľahkou úlohou – mimoriadne agresívny vrah je podľa všetkého nadpriemerne inteligentný, ale aj neuveriteľne odolný. A začne sa s nimi hrať ako mačka s myšou. Jeho cieľom však nebolo, aby zostal utajený…

Podľa autora Adama Barnu svet ešte nie je pripravený na to, aby každý človek miloval a rozdával lásku. „Nefungovalo by to. Násilie máme v sebe, v génoch. Všetci ukazujú prstom na ohavné zločiny, ale prizerajú sa a nemôžu od toho odtrhnúť oči,“ hovorí.

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 27. októbra 22.00 h odpovedať na otázku: Kedy a kde sa odohráva príbeh knihy Dravec?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Jakub Pánik.

Sofia Vitalle: SEDUKTOR

Seduktor_21,5:prebSeduktor, Pokušiteľ, Zvodca hriešnikov. Jeho úlohou je poslať sedem nevinných duší do zatratenia. Je rozhodnutý urobiť to za každú cenu. Odmenou preňho má byť dávno stratená sloboda.

Do cesty mu však vstúpi neznámy cudzinec, ktorý so sebou prinesie pochybnosti. Otázky, na ktoré nikdy nedostal odpovede, sa okolo neho začnú vznášať ako búrkové mračná. Zatúži po pravde. Pravda však prináša nevídané odhalenie. Zlomí ho to poznanie – alebo posilní? Dokáže odolať pokušeniu?

Pod román Seduktor sa podpísal pseudonym Sofia Vitalle. Skrývajú sa za ním  dve mladé autorky: Veronika Kmeťová a Renáta Kosmályová, ktoré našli spoločnú záľubu v písaní príbehov. Obe vyštudovali Strednú umeleckú školu Ladislava Bielika v Leviciach, kde sa spoznali. Jedna vyrastala na Stephenovi Kingovi, druhá na J. K. Rowlingovej. Obe sú zaryté knihomoľky, čo ich čiastočne priviedlo na nápad napísať vlastný príbeh. A to spoločne.

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 27. októbra 22.00 h odpovedať na otázku: Koľko duší má Seduktor poslať do zatratenia?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Marika Pavúková.