Chvíle prázdnin a dovoleniek sú už tu. Spríjemniť vám ich môže dobrá kniha. Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa a Nekonečná láska sú príbehy, ktoré vás určite zaujmú. 

Helen Fieldingová: Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa

bridget_jonesovaPrešlo pätnásť rokov, odkedy sme sa zoznámili s očarujúco nevyspytateľnou Bridget Jonesovou a sledovali jej dobrodružstvá aj v druhom pokračovaní príbehu. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a (zasa raz) sa všemožne pokúša nájsť si partnera. V hlave jej víria napríklad aj tieto zásadné otázky:

Čo urobíte, keď vaša priateľka oslavuje šesťdesiate narodeniny v ten istý deň, keď váš frajer slávi  tridsiatku? Je nesprávne klamať o svojom veku v online zoznamke? Je nemorálne ísť ku kaderníčke, keď jedno z vašich detí má vši? Tweetuje dalajláma osobne, alebo to zaňho robí nejaký asistent? Keď sa s niekým vyspíte po dvoch stretnutiach a šiestich týždňoch strávených esemeskovaním, je to to isté, ako keď sa v časoch Jane Austenovej zosobášite po dvoch stretnutiach a šiestich mesiacoch strávených písaním listov?

Neodolateľná Bridget uvažuje nielen o týchto otázkach, ale aj o iných dilemách modernej doby, popritom tweetuje, esemeskuje a znovuobjavuje svoju sexualitu v životnej fáze, ktorú niektorí drzo nazývajú „stredným vekom“.

Knižku Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa, ktorú vydalo vydavateľstvo IKAR, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 24. augusta, 2014 odpovedať na otázku: Koľko rokov má dnes Bridget Jones?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Alena Klincová.

Scott Spencer: Nekonečná láska

Nekonečná láskaMladučká Jade, dievča z vyššej spoločnosti, sa bezhlavo zamiluje do charizmatického Davida. Mladík s poškvrnenou minulosťou sa stáva tŕňom v oku Jadinho otca. Vonkoncom sa mu nepáči, s kým sa jeho dcéra zahadzuje. Keď otec zistí, že ich vzťah pokročil oveľa ďalej ako len k nevinným bozkom, zakáže Davidovi sa k ich domu čo i len priblížiť. Vášnivú lásku dvoch zaľúbencov zachvátených sexuálnou túžbou však nič nezastaví. Ich city sú nekontrolovateľné, hrozí, že ich celkom prevalcujú. Keby sa Davidovi podarilo docieliť, aby ho Jadin otec vnímal ako hrdinu a záchrancu, určite by zmenil názor. A tak nešťastne zaľúbený chlapec založí v honosnom rodinnom sídle „bezpečný“ požiar…

Nekonečná láska sa už pri prvom vydaní v roku 1979 stala jedným z najslávnejších románov svojich čias a jednou z najpôsobivejších kníh o mladej láske, aká bola kedy napísaná.

Autor Nekonečnej lásky Scott Spencer (1945) sa narodil vo Washingtone, vyrastal v Chicagu a dnes žije v New Yorku. Je autorom niekoľkých románov. Jeho najznámejšie dielo Nekonečná láska, označované za jeden z najkrajších romantických príbehov, sa dvakrát stalo predlohou pre film.

Ukážka z knihy: Keď som mal sedemnásť rokov a riadil som sa naliehavými rozkazmi svojho srdca, zišiel som z cesty normálneho života a za jediný okamih som zničil všetko, čo som miloval – a miloval som to naozaj hlboko, ale keď tá láska bola prerušená, keď sa nehmotné telo lásky zhrozene odtiahlo a moje vlastné telo bolo pod zámkou, ostatným sa zdalo ťažké uveriť, že taký mladý život môže tak nezvratne trpieť. Ale odvtedy prešli roky a večer dvanásteho augusta 1967 je ešte vždy medzníkom v mojom živote…

Knižku Nekonečná láska, ktorú vydalo vydavateľstvo IKAR, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 24. augusta, 2014 odpovedať na otázku: Kde sa narodil autor románu Nekonečná láska?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Peter Babiak.