Knihám, ktoré vám dnes predstavujeme a o ktoré môžete súťažiť, rozhodne nechýba napätie a strhujúci dej. 

Bill O´Reilly a Martin Dugard: Atentát na Ježiša

Atentat na JezisaStrhujúce rozprávanie o Ježišovi ako človeku, ktorý rozbúril verejnú mienku v jednej z odľahlých častí Rímskej ríše, a hlásaním filozofie mieru a lásky si narobil veľa mocných nepriateľov.

Bezmála dvetisíc rokov odvtedy, čo rímski vojaci kruto popravili Ježiša Nazaretského, kontroverzného revolucionára, viac ako dve miliardy ľudí nasledujú jeho učenie a veria, že je Boh. Na stránkach tohto strhujúceho a faktami podloženého rozprávania o Ježišovom živote od autorov úspešného diela  Atentát na Kennedyho sa objavujú aj historické postavy ako Julius Caesar, Kleopatra, cisár Augustus, Herodes Veľký, Pontský Pilát, Ján Krstiteľ a mnohí ďalší. Kniha Atentát na Ježiša nielenže uvádza čitateľov do tohto nadmieru nepokojného obdobia, ale oboznamuje ich s prelomovými politickými a historickými udalosťami, ktoré nevyhnutne viedli k smrti človeka, ktorého posolstvo dodnes formuje myslenie ľudí na celom svete.

Ukážka z knihy:

Pred šesťsto rokmi spustili do prázdnej studne Jeremiáša ako trest za jeho proroctvo, že chrám bude zničený. Tam sa až po pás vnoril do bahna a v ňom aj zomrel. O tridsaťdva rokov nato veští zánik chrámu aj židovský roľník menom Ješua, syn Ananiáša. Vyhlásia ho za blázna a život mu zachráni iba zásah rímskeho miestodržiteľa – ešte predtým ho však zbičujú až do kostí.

S Ježišom je to však iné. On nie je osamelý muž, ale revolucionár, za ktorým stojí skupina učeníkov a rastúce zástupy prívržencov. Jeho výbuchy v chráme sú agresívnym aktom proti náboženským lídrom, a nie iba pasívnou predpoveďou, že chrám raz padne. Ježiš teraz vedie otvorený útok proti chrámovým autoritám.

Kaifáš z vlastnej skúsenosti vie, čo to je, keď v chráme vypukne politická vzbura a má ešte v živej pamäti vypálenie chrámových kolonád po Herodesovej smrti. Je presvedčený, že Ježiš je falošný prorok. Jeho dnešné vystúpenie dokazuje, akou hrozbou sa stal.

Knihu Atentát na Ježiša z vydavateľstva IKAR zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto knižku aj súťažiť. Stačí do 10. augusta, 2014 odpovedať na otázku: Kde skončil Jeremiáš?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Erik Görner.

Lars Kepler: Uspávač

UspávačKrimi triler Uspávač sa pokladá za doteraz najvydarenejšie dielo Larsa Keplera. Prekonal všetky očakávania a splnil najnáročnejšie kritériá kvalitného kriminálneho románu. Milovníkom severských detektívok prináša Uspávač doslova výnimočný čitateľský zážitok.

V mrazivej štokholmskej noci kráča po železničnom moste mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V nemocnici zistia, že Mikael je už sedem rokov vyhlásený za mŕtveho. Pred trinástimi rokmi sa údajne stal jednou z posledných obetí sériového vraha, ktorého zatkol svojský komisár Joona Linna. Jureka Waltera odsúdili a zatvorili na uzavreté oddelenie psychiatrického ústavu. Kde teda žil Mikael celých trinásť rokov? Nečakané svedectvo a prekvapujúca Mikaelova výpoveď vyvolajú obnovenie uzatvoreného prípadu. Polícia sa dostáva do časovej tiesne, lebo v hre je záchrana ďalšieho ľudského života. Jediná možnosť, ako sa vo vyšetrovaní pohnúť ďalej, je kontakt s beštiálnym Jurekom Walterom. Treba preniknúť do jeho blízkosti a získať si jeho dôveru. V tej chvíli sa však začína hra mačky s myšou – ale kto sa vlastne s kým zahráva? Ožívajú aj nočné mory Joonu Linnu, lebo vrah trpko poznačil nielen osud desiatok ľudí, ale aj jeho…

Ukážka z knihy:

Mikaelovi začala klipkať hlava. Nasilu otvoril oči, civel do tmy, potom sa trochu presunul a oprel sa dlaňami o chladnú stenu. Obrátil sa k matracu a uvedomil si, že si musí ľahnúť, skôr než stratí vedomie. Vtom sa mu podlomili kolená.

Spadol, udrel sa o tvrdú dlažbu, stiahol ruky pod seba a do blížiaceho sa spánku mu prenikla bolesť z dlaní a ramien.

Sťažka sa prevalil na brucho a pokúšal sa liezť, no nevládal. Zostal ležať lícom na betónovej dlážke. Chcel čosi povedať, ale už nemal hlas.

Oči sa mu zatvorili, hoci sa zo všetkých síl premáhal.

Vo chvíli, keď sa prepadával do spánku, počul, ako do tmavej miestnosti vošiel Uspávač a na svojich tenkých nohách vyliezol po stene až na strop. Tam zastal, vystrel ruky a pokúšal sa ho chytiť porcelánovými končekmi prstov. Mikaela zahalila čierňava…

Lars Kepler je autor svetových bestsellerov Hypnotizér, Zmluva podľa Paganiniho a Svedkyňa ohňa. Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander a Alexandra Ahndorilovci. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera.

Knihu Uspávač z vydavateľstva IKAR zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto knižku aj súťažiť. Stačí do 10. augusta, 2014 odpovedať na otázku: Akú chorobu má Mikael?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stala Renáta Šepeľová.