Europa Shopping Center a Europa Business Center v Banskej Bystrici budú v sobotu 15. júna dejiskom ďalšieho ročníka súťaže TFA Slovakia 2013 – Najtvrdšie hasičské prežitie. A nielen na súťaž, ale aj množstvo ďalších ukážok zásahov hasičov sa môžete tešiť počas celého dňa.

Plagat2TFA – Toughest firefighter alive (najtvrdšie hasičské prežitie) je súťaž organizovaná Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici, ktorá simuluje zásahovú činnosť hasičov. Súťaže sa môžu zúčastniť členovia dobrovoľných a profesionálnych hasičských zborov zo Slovenskej republiky, ale aj zahraničia. Je to súťaž jednotlivcov, ktorá je rozdelená do jednotlivých vekových kategórií mužov a jednej kategórie žien bez rozdielu veku. Jej disciplíny budú sústredné v priestore pred obchodno-zábavným centrom Europa zo strany od Fončordy a zároveň na vonkajšom parkovisku Europa Business Center. Pretekárov čakajú štyri disciplíny. V prvej predvedú rýchlosť a zručnosť práce s hasičskými hadicami, v druhej budú zdolávať prekážkovú dráhu a v tretej budú mať takmer simulovaný zásah na pripravenej veži. Najťažšou disciplínou banskobystrickej súťaže je však tradične tá posledná, v ktorej pretekári na čas zdolávajú schodisko 22 poschodovej budovy EBC.

Súťaž bude prebiehať už od 9.00 h ráno. Od desiatej do piatej sa ale na opačnej strane Europa Shopping Center – na prednom námestí zo strany od historického centra, môžete tešiť na hasičské ukážky určené verejnosti. Uvidíte vystavenú hasičskú techniku, ale zároveň aj niekoľko dynamických ukážok ako zásah pri dopravnej nehode, likvidáciu požiaru, ukážku záchrany osôb z výšok i ukážku zásahu pri úniku nebezpečných látok. Dynamické ukážky budú vždy každú druhú celú hodinu, čiže o 10.00, 12.00 a 14.00 h.

Tip: Pozrite si fotogalériu a video z vlaňajšieho ročníka…