V banskobystrickom Evanjelickom kostol odznie v úvode novembra unikátna koncertná verzia albumu Bolo nás jedenásť, ktorý bol prvým výrazným hudobným počinom autorského tria Milan Lasica, Július Satinský a Jaro Filip.

Mnohé skladby z albumu Bolo nás jedenásť dodnes už takmer zľudoveli a nezmazateľne sa zapísali do hudobnej histórie Slovenska. Mnohé piesne sa dočkali nových verzií od mladších hudobníkov a stále sú živé v rozličných podobách. Aj ich pôvodné verzie však mnohým poslucháčom dodnes vynárajú neopísateľné emócie.

Album Bolo nás jedenásť zaznel prvýkrát v histórii naživo na festivale Pohoda 2017 a odvtedy sa hráva pravidelne v bratislavskom štúdiu L+S. Koncertnú verziu piesní z albumu Bolo nás jedenásť predstaví aj v Banskej Bystrici šestnásť špičkových hudobníkov. To všetko v jedinečnej atmosfére tunajšieho evanjelického chrámu.

Štafetu po Jarovi Filipovi prevzala jeho dcéra Dorota Nvotová, rytmiku udávajú Martin Valihora (bicie) a Marek Minárik (basgitara), Peter Bulík (gitara), Michal Žáček (saxofóny a flauta), Andrej Jarolín (cimbal). Skupina je rozšírená aj o sláčikové kvarteto v zložení:
Gabriela Rybárová, Milan Adamec, Slavo Solovic a Peter Kaščák. O spevácke party sa starajú Braňo Jobus, Martin Višňovský (Chiki liki tu-a), Juraj Podmanický (Billy Barman), Tomáš Šedivý „Lasky“ (Para), Michal Kaščák a sámotný Milan Lasica.

Vstupenky sú už dnes v predpredaji v sieti predajných miest a prostredníctvom webu Ticketportal.sk. Koncert sa uskutoční v stredu, 6. novembra od 18.00 h v už spomínanom evanjelickom chráme na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.

Súťaž!

V spolupráci s agentúrou Mana, ktorá tento jedinečný hudobný zážitok do Banskej Bystrice prináša, môžete prostredníctvom Facebooku portálu BBonline.sk dva lístky na koncert Bolo nás jedenásť aj vyhrať. Stačí sledovať náš profil a do stredy, 30. októbra sa zapojiť príspevkom pod súťažný príspevok.

SÚŤAŽ❗️V banskobystrickom Evanjelickom kostol odznie v úvode novembra unikátna koncertná verzia albumu Bolo nás…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Nedeľa 27. októbra 2019