Je november 1989. Prvý týždeň Nežnej revolúcie. Nikto zatiaľ netuší, ako to všetko dopadne. Parafráza na klasickú hru Williama Shakespeara. Ľudia posadnutí mocou. Opíja ich, uspokojuje, dáva zmysel ich životom. Žijú medzi nami a sú pripravení. Vždy a na všetko.

doktor macbethHru uvádzanú v mestskom Divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave uvedú už 22. novembra o 19-tej hodine aj v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity na Bernolákovej ulici v Banskej Bystrici.

Doktor Macbeth je hra o moci. O tom, čo všetko je človek ochotný a schopný urobiť, aby ju získal. Hra o ľuďoch, ktorí považujú svedomie za zbytočnú príťaž a presvedčenie je len nástrojom na dosiahnutie osobných cieľov. Hra o túžbe ovládať životy iných. Títo ľudia použijú akýkoľvek režim, a pritom mu v skutočnosti neveria. Je im jedno, akej ideológii slúžia, lebo oni slúžia len sami sebe. Boja sa len jedného. Že o svoju moc prídu. Preto urobia všetko preto, aby ju nestratili.

Pod režijnou taktovkou Valerie Schulczovej hrajú Marek Ťapák, Anna Javorková, Marián Mitaš, Gabriela Marcinková. Lístky sú už v predpredaji v sieti ticketportal.

Prostredníctvom portálu BBonline.sk ale môžete vyskúšať aj svoje šťastie a vyhrať dve voľné vstupenky na toto predstavenie. Stačí nám do nedele 16. novembra odpovedať na otázku, do ktorého obdobia je situovaný dej hry Doktor Macbeth.

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stali: Erika Matulová a Roman Lauko.