Svetové filmové novinky prichádzajú aj od nasledujúceho štvrtku na plátna banskobystrického multikina CINEMAX. Oceňovaná Meryl Streep ako Železná lady, pokračovanie Ghost ridera v 3D a akčný film s hviezdnym obsadením – Skrat, prichádzajú aj pod Urpín už 1. marca. Prinášame vám prehľad aktuálnych noviniek a pravidelnú súťaž o VIP lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

Ghost rider 2 3D

V pokračovaní svetovo úspešného hitu Ghost Rider z roku 2007 sa Johny (Nicolas Cage), ktorý stále bojuje so svojou kliatbou diablovho lovca, skrýva na vzdialenom mieste vo východnej Európe, keď si ho najme tajná náboženská sekta, aby zachránil mladého chlapca (Fergus Riordan) pred diablom (Ciam Hinds). Najskôr sa Johny zdráha prijať zodpovednosť za Ghosta Ridera, ale je to jediný spôsob, ako ochrániť chlapca a jediná možnosť preňho, ako sa navždy zbaviť kliatby.

[youtube iJv2Wno1cA4 590 300]

Skrat

Michael Douglas, Michael Fassbender, Ewan McGregor, Channing Tatum či Antonio Banderas sľubujú kvalitnú dávku americkej akcie. Mallory Kane pracuje ako tajná agentka na voľnej nohe na tých najnebezpečnejších miestach na svete. Jej misie patria k tým, ktoré vlády oficiálne neschvaľujú a hlavy štátov o nich radšej nikdy nič nevedia. Po úspešnom zvládnutí rukojemníckej drámy v Barcelone je okamžite nasadená nasadená do ďalšej akcie v Dubline. Veci sa však vôbec nevyvíjajú podľa plánu a Mallory čoskoro príde na to, že ju podrazil niekto z kolegov. Zrazu je sama terčom vycvičených zabijakov, ktorí dokonale poznajú jej systém práce a vedia odhadnúť každý jej ďalší krok. Musí využiť všetky svoje skúsenosti z výcviku, aby pripravila dokonalú pascu, ktorá jej pomôže zachrániť si život, vrátiť sa domov k rodine a pomstiť sa všetkým, ktorí ju zradili.

[youtube KFV0Uvzpz0o 590 300]

Železná lady

Režisérka Phyllida Lloyd (Mamma Mia) natočila pútavý životopisný film o najvýznamnejšej političke 20. storočia. Margaret Thatcherovej, neobyčajne všestrannej žene, ktorá dokázala, že vysoká politika nie je len a len výsadou mužov. Ako vôbec prvá žena sa stala premiérkou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Se-verného Írska. Svojím nekompromisným prístupom k politickému, ale i osobnému životu, získala prezývku Železná lady.

Film ukazuje Margaretino jedenásťročné pôsobenie v pozícii predsedkyne britskej vlády, jej neústupnosť a rozhodnosť, ale i to, akú cenu zaplatila za politický vplyv a moc. Voľba obsadiť do hlavnej úlohy Meryl Streepovú bola tá najlepšia, akú mohla Phyllida Lloyd urobiť. Jej výkon v tejto úlohe je strhujúci, vrátane napodobenia Margaretinho typicky charizmatického hlasu. Tiež vďaka maskérom je Streepová od Thatcherovej temer k nerozoznaniu. Jej výkon v tomto filme už pritom ocenili viaceré festivalové i akademické poroty.

[youtube txEXf7oSXlI 590 350]

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX

Práve poslednej spomenutej novinky sa týka naša aktuálna súťažná otázka. Dva voľné lístky na ktorýkoľvek film podľa vlastného výberu môžu byť vaše, ak nám do nedele 4. marca 22.00 h napíšete názvy aspoň troch ocenení, ktoré už za svoj herecký výkon vo filme Železná lady získala jej predstaviteľka Meryl Streep. Správnu odpoveď na túto otázku hľadajte napríklad na oficiálnej facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Súťaž je ukončená. Víťazkou dvoch voľných lístkov sa stala Lenka Chlebanová.

(Lístky sú zasielané poštou, meno výhercu bude zverejnené po ukončení súťaže na tejto stránke.)