Hneď tri mimoriadne predpremiéry si pre vás na budúci týždeň pripravilo banskobystrické multikino CINEMAX. Pozrieť si ale môžete, a to už tohto štvrtka 1. mája, aj ďalšie lákavé novinky. S portálom BBonline.sk a multikinom CINEMAX navyše môžete hrať o dva voľné lístky na ľubovoľné filmové premietanie počas mája.

THE AMAZING SPIDER-MAN 2

amazing_spider-man_2Príbeh Petra Parkera alias Spider-Mana pozná snáď každý. Neustále zvádza vnútorný boj medzi všednými povinnosťami Petra Parkera a obrovskou zodpovednosťou Spider-Mana. Navyše moc zla opäť narastá a ľudstvo je voči nemu bezbranné… Byť Spider-Man je úžasné. Peter Parker nepozná nič lepšie ako sa preháňať pomedzi mrakodrapmi, zachraňovať ľudí a tráviť čas s Gwen. Avšak má to svoju daň. Keď sa New York ocitne v ohrození, všetci sa spoliehajú práve na Spider-Mana. Na scéne sa totiž objaví hrozivý Electro a nadľudsky silný Rhino s jasným cieľom: ovládnuť mesto. Peter má pred sebou najťažší súboj. Na pomoc mu prichádza dávny priateľ Harry Osborn. Zisťujú, že všetci jeho nepriatelia majú jedno spoločné: OsCorp.

[youtube e18aSQuDTrs 640 390]

LIEČITEĽ

liecitelLiečiteľ rozpráva príbeh kresťanského chlapca Roba Colea odvíjajúci sa na pozadí anglického baníckeho mesta 11. storočia, v temných stredovekých časoch, keď ľudí sužovali hlad, chudoba a zákerné choroby. Robova matka je jednou z obetí vtedajšej biedy a nepokrokovej medicíny a sama umiera na následky záhadnej choroby. Nešťastná udalosť Roba podnieti k tomu, aby si predsavzal, že sa stane liečiteľom a bude sám premáhať smrť. Cestuje do Isfahanu v Perzii, aby študoval medicínu u slávneho liečiteľa Ibn Sinu, v západnom svete známejšieho pod latinským meno Avicenna. Počas svojej púte Rob prechádza nespočetnými životnými skúškami, výzvami a obetami, ktoré musí pre dosiahnutie svojich cieľov podstúpiť. Jeho nepoľavujúca túžba po vedomostiach ho napokon privádza nielen k vytúženému poznaniu, ale aj k silnému priateľstvu a skutočnej láske.

Film Liečiteľ prináša dych berúci dobrodružný príbeh odohrávajúci sa v stredovekom Anglicku a Perzii a nasleduje tradíciu skvelých adaptácií európskych knižných bestsellerov akými boli napríklad Dom duchov, Meno ruže či Parfém: Príbeh vraha. Autorom scenáru je Jan Berger (Za zatvorenými dverami), ktorý pri písaní vychádzal z rovnomennej úspešnej knižnej predlohy Noaha Gordona. Gordonov historický román Liečiteľ prvýkrát vyšiel v roku 1986 a je prvou časťou trilógie o dobrodružstvách fiktívneho mladého lekára, Roba Colea, jeho rodine a úspechoch. Kniha bola natoľko úspešná, že sa z nej doposiaľ celosvetovo predalo vyše 21 miliónov kópií; na Slovensku vychádza v slovenskom preklade priebežne už 20 rokov a pre veľký úspech sa v marci tohto roka dostáva do kníhkupectiev ďalšie nové vydanie.

[youtube XkZsac7gxkg 640 390]

DETSKÉ KINO – RIO 2

LOGO_DK(Víkend 3.5. – 4.5.2014 o 14:40)

Pre Blua, Perlu a ich tri deti je svet džungľa. Najmä po ich dobrodružnej ceste z čarovného mesta do divočiny Amazonského pralesa na rodinnú stretávku. Vyvedený z miery v neznámej krajine, musí Blu čeliť jeho najobávanejšiemu protivníkovi – jeho svokrovi – zatiaľ čo musí odrážať Nigelove zákerné pokusy o pomstu. Všetky vaše obľúbené postavy z RIA sú späť a pridáva sa k nim držiteľ nominácie na Oscara Andy Garcia, víťaz Grammy Bruno Mars, víťazka Tony Kristin Chenoweth a víťazk Oscara, Emmy a Tony Rita Moreno. Pôvodnú hudbu k RIO 2 zložili noví brazílski umelci a Janelle Monae and Wonderland.

[youtube kzsHQHztnrU 640 390]

BABSKÁ JAZDA S FILMOM JEDNA ZA VŠETKY

Cinemax_BJ_A4(17)(Utorok 6.5.2014 o 18:00)

Na máj pre vás v multikine CINEMAX pripravili ďalšiu Babskú jazdu a môžete sa na ňu tešiť už 06. mája 2014 o 18:00 s filmom Jedna za všetky.

Máj je síce lásky čas, ale nie všetko je vždy dokonalé a tí naši chlapi často vymýšľajú a nevedia zmestiť do kože. Carly Whittenová (Cameron Diaz) je drsná newyorská právnička, ktorá sa vo vzťahoch s opačným pohlavím striktne drží pevných zásad. V súčasnosti je bezhlavo zamilovaná do Marka Kinga (Nikolaj Coster-Waldau). A ten jej lásku takmer bezvýhradne opláca. Ale všetko sa raz skončí a často tvrdým pádom. Carly tento pád pocíti, keď sa spontánne rozhodne Marka prekvapiť a bez ohlásenia navštívi jeho dom v Connecticute. Dvere jej totiž neotvorí Mark, ale jeho manželka Kate (Lesie Mann). Táto vždy verná a oddaná žena v domácnosti je paralyzovaná šokom a Carly sa pre zmenu nebezpečne rozzúri. Našťastie ale miesto toho, aby svoj hnev nemierili proti sebe, začnú sa Carly a Kate pomaly zbližovať.

Pomáha im v tom nie len existencia spoločného nepriateľa, ale aj zistenie, že Mark má ešte jeden tajný milostný pomer. A to s Amber (Kate Upton), ktorá sa tiež chytila do Markových lží.
Svoje sily nakoniec spoja všetky tri a s podporou Carlyinej svojráznej sekretárky Lydie (Nicki Minaj) začnú hľadať všetky možnosti ako sa Markovi pomstiť. Čím dômyselnejšie a desivejšie sa stávajú ich plány, tým pevnejšie je aj ich priateľstvo. Samozrejme na vás  čaká welcome drink, darčeky a tombola.

[youtube rchbMy1jb6k 640 390]

PREDPREMIÉRA: DIVERGENCIA

(Utorok 6.5.2014 o 19:00)

Divergencia_predpremiera_A4__CNMXDlho-očakávaný film Divergencia, ktorého distribúcia na slovenskom filmovom trhu bola dlho neistá je konečne tu. V multikine Cinemax pre vás pripravili exkluzívnu predpremiéru dobrodružného akčného filmu a vy si ju môžete pozrieť medzi prvými na Slovensku iba v našej sieti multikín.

Ako iste viete, dobrodružné fantasy bolo natočené podľa úspešného románu Veroniky Rothovej Divergencia, prvého dielu trilógie Divergencia, Rezistencia, Experiment. Knihy sa predávajú v miliónoch kusov a s úspechem vyšli aj u nás – v slovenskom preklade. Vďaka prevahe akcie, napätia a dobrodružstva nad romantikou býva Divergencia prirovnávaná k inému trháku – k Hunger Games.

Vo svete budúcnosti sú ľudia rozdelení do piatich frakcií podľa svojich dobrých vlastností. Každá vyznáva iné hodnoty, spoločne však vytvárajú harmonický celok. Ibaže hlavná hrdinka Tris do žiadnej škatuľky nezapadá a test ukáže, že je divergentná – inak povedané, má predpoklady a talent pre viaceré frakcie. Systém okamžite ukáže svoju odvrátenou tvár a z Tris sa stáva štvaná zver. Kto sa líši, znamená hrozbu. A hrozbu treba zlikvidovať.

[youtube bDk8wZqqolg 640 390]

DRSNÁ JAZDA S FILMOM GODZILLA 3D

(Streda 14.5.2014 o 20:30)

Všetci drsňáci, drsňáčky a milovníci akčných sci-fi filmov POZOR! Do vášho kina prichádza legendárna Godzilla a rozhodne vás nebude šetriť. V tomto veľkolepom dobrodružstve od Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures sa oproti sebe postavia svetovo najznámejšie monštrum a nenávistné bytosti, ktoré podporované ľudskou vedeckou aroganciou ohrozujú naše ďalšie prežitie. Príďte do kina na exkluzívnu predpremiéru a pozrite si film ako prví na Slovensku. Už 14. mája 2014 o 20:30 v dokonalom 3D. Pre každého diváka je pripravený darček a tombola.

[youtube zRB8ZtrEi1k 640 390]

Okrem toho v multikine Cinemax: Cililing a pirátska víla 2D , Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana 3D, Rio 2 2D aj 3D, Captain America: Zimný vojak 2D, Pojedeme k moři, (Ne)Zadaní, Transcendencia, Noe 2D aj 3D, Dlhá cesta dole, Nekonečná láska a 10 pravidiel jak sbalit holku.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 7. mája 14.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Ktorý herec hrá postavu Petra Parkera respektíve Spidermana vo filme Amazing Spider-Man 2?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Marián Rypka.