Už o pár dní v Banskej Bystrici začína jedno z najväčších breakingových podujatí na svete. Medzinárodný festival The Legits Blast každý rok navštevujú tanečníci z celého sveta, preto sa jeho organizátori čoraz viac snažia priblížiť svojim priaznivcom aj vďaka niekoľkým inovatívnym projektom.

Jedným z nich bude aj tento rok projekt Mladí sú budúcnosť – Youth is the Future, ktorý sa ponesie vo výnimočnom duchu. Po prvý raz bude celý jeho line-up zameraný na slovenských umelcov.

Projekt Youth is the Future sa v rámci festivalu uskutoční už po tretíkrát. Kým v roku 2016 a 2018 sa ho zúčastnili umelci z krajín Vyšehradskej štvorky, tento rok sa organizátori rozhodli podporiť najmä domácu scénu. ,,Do Banskej Bystrice každý rok prichádzajú stovky zahraničných návštevníkov, ktorým ponúkame možnosť učiť sa a inšpirovať tým najlepším, čo tanečná scéna ponúka. Tento rok sme sa však rozhodli line-up tanečníkov projektu Youth is the Future obmeniť a v rámci neho svetu ukázať slovenskú tanečnú elitu. Predstaví sa Nika, Otec Mirec, legenda Laci Strike či tanečník Spunkey, ktorých výsledky zodpovedajú svetovej úrovni,“ informuje o programe Miroslav Križan, jeden z organizátorov festivalu. 

Projekt je určený deťom a mladým, ktorých zaujíma Hip-Hopová kultúra. Okrem tanečných lekcií, ktoré sa uskutočnia v centrálnom priestore Europa Shopping Center, si preto budú môcť vyskúšať aj tvorbu graffiti alebo vlastných beatov, a to vďaka jedinečným workshopom. ,,Ako organizátori tanečných podujatí evidujeme, že na strednom Slovensku podobné edukačné akcie pre deti chýbajú. Preto sme radi, že už po tretí raz môžeme podporiť našu mládež a prispieť k ich rozvoju v oblasti tanca a tejto kultúry,“ dodáva Križan. 

Projekt Youth is the Future sa uskutoční v piatok 26. júla od 12.00 a účasť na ňom je bezplatná, pričom po boku svojich tanečných idolov si bude môcť mládež zatancovať medzi 14.00 a 18.00. Programom bude sprevádzať moderátor Otec Mirec a o tú najlepšiu tanečnú hudbu sa postará BJ Piggo. Festival The Legits Blast pritom štartuje už v stredu, 24. júla, a jeho program vyvrcholí hudobnými koncertami v sobotu, 27. júla. Príďte si aj vy vychutnať päť dní plných skvelej hudby, tanca a nadupaných vystúpení.

 Viac informácií o podujatí a program projektu nájdete na internetovej stránke  www.tlb.sk.

Súťaž!

S portálom BBonline.sk môžete vyhrať dve vstupenky do outdoor a koncertnej zóny festivalu The Legits Blast 2019 na sobotu 27. júla. Stačí sledovať Facebook BBonline.sk a zapojiť sa do našej súťaže.

SÚŤAŽ ❗Poďte s nami na festival The Legits Blast na banskobystrickom plážovom kúpalisku.Najväčšia udalosť hip-hop…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Utorok 23. júla 2019