Uplynulý víkend sa s výnimkou II. ligy odohrali prvé zápasy nižších súťaží. Pozornosť pútali derby zápasy ako Badín – Podkonice, Jakub – Selce, ale aj úvodné stretnutia dvoch nováčikov z regiónu v tretej najvyššej súťaži.

II. liga – 3. kolo

Dukla privítala na Štiavničkách MFK Ružomberok B, ktorý vyhral oba úvodné zápasy v novej sezóne. Hostia mali našliapnuté za víťazstvom aj tentokrát, keď po dvoch góloch Holuba viedli už 2:0. Dukla dokázala znížiť v 23. minúte, keď sa po dlhej lopte z obrany dostal na krídlo Polievka a našiel pred bránou Vaščáka, ktorý strelil kontaktný gól. Domácim sa podarilo vyrovnať v 53. minúte. Matej Starší predĺžil hlavičkou dlhú loptu na Polievku, ktorý sa dostal z pravého kraja až pred bránu a strelou po zemi ohrozil brankára hostí, ktorý loptu vyrazil na roh. Z neho následne Polievka našiel Prikryla a ten hlavičkou vyrovnal na 2:2. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 79. minúte. Domáci mali po faule na Staršieho možnosť kopať priamy kop z dobrej pozície. Za hranicou pokutového územia si loptu postavil stopér Patrik Prikryl a ľavačkou trafil nádherne vinkel brány hostí, čím poslal Duklu do vedenia a zavŕšil obrat. Dukla si aktívnou hrou ustrážila vedenie a získala ďalšie tri body.

Podbrezová, ktorá vypadla z Fortuna ligy práve do druhej najvyššej súťaže mala po úvodných dvoch kolách na konte 3 body. V 3. kole cestovala do Skalice odkiaľ sa body neberú ľahko. Záhoráci vyhrávali po góle Popovića a dvoch presných zásahoch Hašu, z ktorých jeden strelil z bieleho bodu už 3:0. Podbrezová dokázala odpovedať len jedným gólom, ktorý strelil v závere stretnutia Mejri.

TIPOS III. liga Stred – 1. kolo

Zvolen privítal v úvodnom stretnutí III. ligy na svojom štadióne Čadcu a svoj prvý krok zvládol. V 16. minúte poslal Erik Hric spoza pokutového územia na bránu krásnu strelu, ktorá trafila pravý horný roh brány hostí. Domáci ofenzívny hráč tak poslal svoj tím do vedenia 1:0. Strelec úvodného gólu však musel už v 30. minúte opustiť ihrisko kvôli nešťastnému zraneniu. Na jeho miesto prišiel Psársky, ktorý sa v 90. minúte stretnutia taktiež zapísal do streleckej listiny, keď sa po prihrávke od Slováka dostal do šance a využil ju. Zvolenčania porazili Čadcu 3:0 a pripísali si na svoje konto prvé tri body v sezóne. V tejto sezóne sa v súťaži objavili aj dvaja nováčikovia z regiónu. Lepší štart do sezóny mala Kováčová, ktorá nastúpila na pôde Rimavskej Soboty. Prvý dôležitý krok prišiel v 43. minúte, keď sa z dorážky nemýlil Tomáš Giertl a hostia tak po prvom polčase viedli 1:0. Druhý gól, ktorého autorom bol Matej Turňa, strelili hostia po rýchlej brejkovej akcií. Nováčik z Kováčovej si pripísal prvú výhru v novej súťaži hneď v 1. kole, dokonca na ihrisku súpera. Niečo podobné sa nepodarilo Rakytovciam, ktoré v Liptovskom Hrádku strelili len jeden gól, ktorého autorom bol v 77. minúte striedajúci Miroslav Debnár.

IV. liga Juh – 1. kolo

Ambiciózny nováčik z Podkoníc sa predstavil na ihrisku v Badíne, kam sa prišlo pozrieť aj kvôli leteckým dňom na Sliači 350 divákov. Úvodný gól stretnutia padol v 38. minúte, keď poslal z pravej strany ihriska center do pokutového územia hosťujúci Selecký, ten našiel Kostúrika, ktorý loptu poslal pred bránu, kde si nešťastne vrazil do vlastnej brány Výlupok. V 54. minúte vyhrávali Podkonice už 2:0, keď sa z priameho kopu s väčšej vzdialenosti presadil pravou nohou na prednú žrď Róbert Dlhoš a zaskočil brankára domácich. Badínu sa podarilo v samom závere znížiť po priamom kope vďaka Dlhošovi, čo však už na body nestačilo. Podkonice tak do novej súťaže vstúpili víťazne. Po 1. kole sa na 1. miesto v tabuľke vďaka skóre dostala Šálková. Jej hráči sa predstavili na pôde Medzibrodu. V 41. minúte nádherne vysunul Mikulec do šance Ondreja Dobrotu a ten vsietil úvodný gól hostí. Šálková zvýšila na 2:0 v 56. minúte, keď po ľavej strane ihriska ušiel Bútora, ktorý našiel pred bránou Vučkovića a ten sa v zakončení nemýlil. V 88. pridal tretí a posledný gól zápasu hosťujúci Binder. Šálková tak získala cenné tri body na ihrisku Medzibrodu. Úspešní vo svojich zápasoch boli aj futbalisti Tisovca a Pliešoviec, zrodili sa aj tri remízové výsledky.

V. liga skupina C – 1. kolo

Veľká pozornosť sa sústredila na nedeľné derby Jakuba so Selcami. Hostia sa javili počas zápasu lepšie kondične pripravený a počas celého stretnutia mali prevahu na svojich kopačkách. Selciam vyšiel gólovo koniec prvého polčasu a začiatok druhej polovice hracieho času. V 41. minúte otvoril skóre Filip Koctúr a v 50. minúte na neho nadviazal Patrik Klačan, ktorý gólom na 2:0 stanovil výsledku konečnú podobu. Jakub si výraznejšie príležitosti nevypracoval, zatiaľ čo hostia so Seliec ešte niekoľko sľubných šancí zahodili. Najväčší debakel 1. kola V. ligy skupiny C sa zrodil v zápase Lieskovca s Priechodom. Domáce mužstvo jasne dominovalo už od úvodu zápasu, o čom svedčí poltucet presných zásahov v sieti hostí len počas prvého polčasu. Strelecky najviac aktívny bol kanonier Lieskovca Michal Vronský, ktorý strelil jediný gól druhej 45-minútovky, čím upravil výsledok do finálnej podoby 7:1 pre Lieskovec. Brezno, Bacúch a Lovča zdolali svojich súperov rozdielom triedy a jediná remíza sa zrodila v súboji Banskej Štiavnice so Sásovou.

I. Double Star Bet trieda – 1. kolo

Na prvé miesto sa po 1. kole I. triedy dostal TJ Mladosť Lučatín. Ten na svojom ihrisku deklasoval TJ ŠK Hronec výsledkom 5:1. Skóre však otvorili hráči Hronca, keď sa v úvode stretnutia zapísal do streleckej listiny Michal Adamovič. O vyrovnanie sa v 23. minúte postaral z pokutového kopu Milan Gregor a ešte do polčasu stihol otočiť na 2:1 pre Lučatín Vladimír Kosec. Najsilnejšia pasáž domácich trvala od 69. do 78. minúty, keď strelili až tri góly zásluhou Vaníka, Turčana a Mesíka. Víťazne vstúpila do novej sezóny Slovenská Ľupča. V súboji s Jasením sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase. Už v 6. minúte otvoril skóre Peter Lupták, ktorý na svoj presný zásah nadviazal druhým gólom v 29. minúte. Už na 3:0 zvýšil o 4 minúty neskôr Michal Lakomčík. V 42. minúte spečatil výsledok 4:0 svojím tretím presným zásahom Lupták. Slovenská Ľupča tak odštartovala nový ročník ziskom troch bodov. O jedinú remízu v 1. kole I. triedy sa postarali mužstvá Čierneho Balogu a Strelník. Oba góly padli v záverečných minútach a delil ich len niekoľkosekundový rozdiel. Skóre sa menilo až v 83. minúte, keď za domácich skóroval Jozef Kvietok. O minútu na to už za Strelníky vyrovnával Ivan Kováč. Mužstvá si tak body v úvodnom zápase sezóny rozdelili.

II. Double Star Bet trieda skupina A – 1. kolo

O najväčší debakel víkendu sa postarali hráči Šálkovského béčka. Tí naložili svojmu súperovi z Hiadľa až 15 gólov. Zhodne po 4 góly strelili kanonieri domácich Marek Jobko a Jozef Paršo. Hetrikom prispel aj kapitán Ján Šimčík. Ďalší debakel tohto kola uštedrili svojmu súperovi futbalisti Starých Hôr, ktorí rozobrali Mičinú, napriek vyrovnanému prvému polčasu. V 2. minúte otvoril skóre Jamriška, na ktorého zásah zareagoval v 20. minúte hosťujúci Sámel. Mužstvá tak išli do kabín za stavu 1:1. O výsledku sa rozhodlo v druhej polovici hracieho času. Poltucet gólov postupne nastrielali Schubert, dvojgólový Meňuš, taktiež dvojgólový Haviar, Rýs a Buzák. Gólovú prestrelku, dve červené karty, vlastný gól a jeden hetrik priniesol zápas Harmanca s Balážmi. Domáci viedli po prvom polčase aj zásluhou hetriku Rýsa 4:1. Baláže vstúpili do druhej polovice omnoho aktívnejšie, ale ani 4 góly v ňom strelené im nestačili na 3 body. O jedinú remízu, v ktorej padlo 8 gólov sa postarali mužstvá Dúbravice a Horných Pršian.

II. Double Star Bet trieda skupina B – 1. kolo

Pre odstúpenie Pohorelej a voľnému losu Pohronskej Polhory sa v 1. kole II. triedy skupiny B odohrali len dve stretnutia s identickým výsledkom. TJ Tatran Čierny Balog B strelil B-tímu Braväcova 3 góly, keď sa presadili Pečovský, Kliment a Muránsky. Vlastný gól si strelil hosťujúci Gajda a jeho spoluhráč Demo naopak vsietil jediný gól hostí. Rovnakým výsledkom 4:1 zdolali aj hráči Polomku hostí z Michalovej. O dva góly sa postaral kapitán Polomky Miroslav Berky a po jednom presnom zásahu pridali Harvan s Kohútom. Za hostí sa presadil jedine Maúš Kurtík.

TJ Tatran Čierny Balog B 4 : 1 FK Sokol Braväcovo B

TJ Tatran Polomka 4 : 1 TJ Slovan Michalová

1 TJ Tatran Čierny Balog B 1 1 0 0 4:1 3
2 TJ Tatran Polomka 1 1 0 0 4:1 3
3 TJ Slovan Pohronská Polhora 0 0 0 0 0:0 0
4 TJ Partizán Dolná Lehota 0 0 0 0 0:0 0
5 TJ Mladosť Pohorelá 0 0 0 0 0:0 0
6 TJ Slovan Michalová 1 0 0 1 1:4 0