Počas uplynulých dní sa odohrali v našom regióne ďalšie kolá nižších futbalových súťaží, ale aj viaceré dohrávky. Prehľad výsledkov vám prinášame v tradičnom pondelkovom sumári.

DOXXbet liga – západ – 11. kolo

Po minulotýždňovej prehre na pôde silnej Skalice hostilo v nedeľu Pohronie súpera slabšieho kalibru. A to Nové Mesto nad Váhom, ktoré už od 14-tej minúty prehrávalo gólom Michala Páleníka. V 27. minúte zvýšil na 2:0 Jozef Sekereš. Tento výsledok si už hráči z Dolnej Ždane dokázali postrážiť až do konca zápasu, no vyššie v tabuľke sa neposunulo, ostáva na 8. priečke. Nové Mesto naďalej ostáva na dne tabuľky, ako jediný tím, ktorý ešte nedokázal zvíťaziť. Dvaja najväčší kandidáti na titul nezaváhali na ihriskách súperov, Žilina si drží vedúcu pozíciu o bod pred Skalicou.

DOXXbet liga – východ – 11. kolo

Dolný Kubín utrpel štvrtú porážku v rade, keď si s ním podľa očakávaní poradil vedúci celok tabuľky – Michalovce. Dolnokubínčania nestrelili gól už v treťom zápase po sebe a nachádzajú sa na chvoste ligového pelotónu. Na prvé miesto si brúsi zuby aj zvolenská Lokomotíva, ktorá v sobotu hostila v súboji druhého tímu s tretím Liptovský Mikuláš. O dôležitom víťazstve Zvolenčanov rozhodol jediným gólom v 74. minúte Tomáš Fajčík. Zvolen stráca na vedúce Michalovce 4 body.

III. liga – 10. kolo

Rakytovce sa nedokázali v 10. kole otriasť z prehry v Krásne nad Kysucou (1:2) a tento raz podľahli najtesnejším rozdielom Námestovu. O tom, že raky vyšli z tohto duelu bodovo naprázdno rozhodol presne po polhodine hry Andrej Kmeť, keď premenil pokutový kop. Preto sa Rakytovce ocitli na predposlednom mieste. Ešte horšie je na tom rezerva Pohronia, ktorej patrí posledná priečka. V sobotu totiž nestačila na Liptovský Hrádok. Aj keď od 17. minúty viedla presným zásahom Martina Jurkoviča, napokon nezískala ani bod. V poslednej dobe sa darí zverencom Norberta Juračku. V nedeľu hostili lídra súťaže – Martin. Po polčase vyhrávala Kremnička, keď sa presadil Michal Kamenský. V 80. minúte však rozhodol z jedenástky o deľbe bodov Ľuboš Thomka. Zaváhanie Martina využila Teplička nad Váhom a dostala sa na čelo tabuľky. Debakel kola sa zrodil v Makove, ktorý rozbil Žarnovicu. Prekvapením bola ešte len druhá výhra v sezóne Brusna, ktoré si gólmi Miroslava Sokola a Petra Kukulu poradilo s Lučencom.

IV. liga – juh – 10. kolo

Tabuľke štvrtej ligy aj po 10. kole kraľuje B-tím Podbrezovej, o skóre pred Poltárom. Oba tieto celky bodovali naplno. Železiari si vytvorili dvojgólový náskok v prvej 45-minútovke gólmi Kamila Karaša a Jána Noska. V druhom polčase pridal Nosko ešte dva presné zásahy, skompletoval hetrik a stanovil výsledok na konečných 4:0. Jupie neinkasovalo minule v súboji s Divínom (7:0) a s Málincom si v nedeľu takisto postrážilo čisté konto. V prvom polčase skóroval Andrej Dubovický a v 80. minúte definitívne rozhodol o zisku troch bodov Marek Plško. Kováčová podľahla B-tímu Zvolena gólmi Marka Lukáča a Mateja Staršieho zo záveru zápasu.

V. liga – skupina C – 10. kolo

Vedúci Medzibrod zakopol v súboji s Lieskovcom, no na špici tabuľky má stále slušný náskok pred svojimi súpermi. Druhá Šalková zaváhala doma s poslednou Voznicou, ktorá bodovala ešte len druhýkrát v sezóne. V 74. minúte musel dokonca bod zachraňovať Lukáš Palovič. Rezerva Jupie bola úspešná v súboji s predposledným Priechodom. Peter Vozár strelil klasický gól do šatne, v úvode druhého polčasu ale vyrovnal Róbert Hejčík. O triumfe domáceho Jupie rozhodol v 84. minúte Radoslav Glovňa. Sásová cestovala do Pliešoviec, kde už od 6-tej minúty vyhrávala gólom Maroša Chomu. Bleskovo ale vyrovnal Dušan Vrbiniak v 13. minúte. V polovici prvého polčasu naklonil misky váh na stranu Sásovčanov Jozef Kubinam, avšak už v 29. minúte bolo po góle Filipa Gogu 2:2. Gólové hody už ďalej nepokračovali, výsledok sa paradoxne nezmenil do konca zápasu a Sásová si z ihriska silných Pliešoviec odniesla cenný bod. Slovenská Ľupča vyhrala na pôde Štiavnických Baní a pripísala si druhý trojbodový zisk. Ľupča vyhrávali počas celého priebehu zápasu, skóroval Andrej Ľuptovčiak, Vladimír Giertl a Ján Urbančok.

I. trieda – 10. kolo

Tabuľku vedie Braväcovo, ktoré naďalej valcuje súperom, tento raz mu za ,,obeť“ padla Nemecká. Jakub si drží druhú pozíciu, na trávniku posledného Hronca totiž nezaváhal. Zásluhou Vladimíra Kušiona a Petra Kúdelku zvíťazil 2:0. Vysoko v tabuľke sa nachádzajú aj Selce, ale o ich druhú prehru v sezóne sa postaral v nedeľu Lučatín. Za Selce sa presadili Peter Matonok a Michal Kubina, ale ani ich góly teda nestačili na bodový zisk. Prekvapením bola prehra Valaskej v Podkoniciach, nedarilo sa ani B-tímu Brusna, ktorý nestačil na Jasenie.

12 TJ Tatran Čierny Balog 7 1 2 4 8 : 11 5
13 FK – 34 Brusno – Ondrej B 10 1 4 5 7 : 19 7(-3)
14 TJ ŠK Hronec 8 1 2 5 10 : 17 5(-3)

II. trieda skupina A – 10. kolo

V piatkovej dohrávke 7. kola si Hronsek trochu prekvapujúco poradil s Mičinou na jej pôde dvomi gólmi Branislava Herkela. Lídrom druhej triedy skupiny A sú stále Králiky, ktorý si ľahko poradili s ďalším súperom – Dúbravicou. Jeho najväčší konkurent v boji o prvenstvo – Tajov, taktiež nezaváhal a poradil si s Hornými Pršanmi. Banskobystrický Savon bodoval po druhýkrát v sezóne. Od 12. minúty ale prehrával gólom Mareka Prostredníka. Martin Pupala zrovnal stav stretnutia na 1:1 v 23. minúte. V 27. minúte mohol poslať do vedenia Savon Ivan Bango, lenže nepremenil penaltu. Nakoniec ho to ale nemuselo mrzieť pretože o trojbodovom zisku rozhodol v 81. minúte Jozef Tenkel. Napriek úspechu v Mičinej ostáva Savon posledný.

10 TJ Slovan Malachov 10 4 0 6 22 : 27 12
11 ŠK Sokol FO Staré Hory 11 4 2 5 18 : 32 14(-3)
12 TJ Družstevník Dúbravica 10 3 1 6 24 : 36 10
13 TJ Partizán Hiadeľ 11 2 1 8 17 : 34 7
14 FK – Baník Ľubietová 9 2 1 6 6 : 41 7
15 ŠKM SAVON Banská Bystrica 11 2 0 9 10 : 28 6

II. trieda skupina B – 8. kolo

Bez zaváhania postupuje súťažou Michalová, ktorá si pripísala šiesty plný bodový zisk a zatiaľ inkasovala iba raz. Šumiac si pripísal prvú výhru sezóne, keď uspel v súboji s Beňušom. Dolná Lehota si poradila so Sihlou, ktorá zostáva na dne tabuľky.

Michalová – Heľpa 5:1
Polomka – Pohorelá 1:2
Dolná Lehota – Sihla 5:1
Šumiac – Beňuš 4:1

1 TJ Slovan Michalová 6 6 0 0 23 : 1 18
2 ŠK Heľpa 8 6 0 2 20 : 12 18
3 TJ Mladosť Pohorelá 7 6 0 1 22 : 9 18
4 TJ Partizán Dolná Lehota 6 4 0 2 17 : 11 12