Futbalová jeseň v niektorých nižších súťažiach je u konca. Prinášame Vám sumár z posledného jesenného kola oblastných súťaží, ale aj prehľad zápasov v súťažiach, kde sú ešte posledné zápasy v tomto roku na pláne v najbližších dňoch a týždňoch.

DOXXbet liga – skupina západ – 14. kolo

Posledná, no stále zlepšujúca sa Dukla hostila rezervný tím bratislavského Slovana, ktorý sa nachádzal na predposlednej pozícii. Viac z hry mali takmer počas celého zápasu Bystričania, ktorý svoju snahu pretavili do gólu v 57. minúte zásluhou Kostadinova. Napokon z toho ale tri body neboli, pretože v 77. minúte vyrovnal Andrejko. Report z tohto zápasu aj s fotogalériou nájdete tu. Rovnakým výsledkom sa skončil aj súboj Dunajskej Lužnej a Pohronia. Hostia mali výborný vstup do zápasu, keď v 8. minúte skóre otvoril Michal Páleník, no o tri minúty z penalty vyrovnal Radovan Nosko a výsledok 1:1 sa už do konca stretnutia nemenil. V tabuľke druhé Pohronie teda zakoplo, čo využili Borčice aby si vytvorili na čele malý dvojbodový náskok.

Doxxbet liga – skupina východ – 14. kolo

Zvolenská Lokomotíva v sobotu cestovala do Rimavskej Soboty. Ako favorit zvládla tento súboj s predposledným tímom tabuľky a vďaka gólu Olivera Špilára, ktorý rozvlnil sieť po štvrťhodine hry, zvíťazila tesne 0:1. Posunula sa tak o jednu priečku nahor. Prekvapením bola výhra Tepličky v Haniske a taktiež tak možno označiť triumf košickej Lokomotívy nad Bardejovom, ktorý zaznamenal ešte len tretiu prehru.

11. OFK Teplička nad Váhom 14 3 3 8 12:27 12
12. MŠK Rimavská Sobota 14 3 2 9 9:26 11(-3)

III. liga – 13. kolo

Kremnička delila body po zápase bez gólov v Liptovskej Štiavnici. Takže síce mierne zakopla, ale neinkasovala v druhom zápase po sebe. Ani na štrnásty pokus sa B-čku Pohronia nepodarilo zabodovať. S Krásnom prehrala najtesnejšie ako sa dá presným zásahom Daniela Labudu z polovice prvého polčasu. Železiari boli favoritom v dueli s predposlednou Bytčou, avšak od šiestej minúty prehrávali, keď sa presadil domáci Malík. V 37. sa podarilo vyrovnať Dobranskému, ale o dve minúty na to opäť Podbrezovčania prehrávali. O to sa postaral Šimček, ktorého gól z 39. minúty s aneskôr ukázal ako víťazný.

IV. liga – juh – 13. kolo

Prekvapením bolo zaváhanie vtedy ešte druhého Medzibrodu v súboji s Vinicou. Na jeho úkor sa dostal na druhú priečku Zvolen, ktorý si poradil s Jupie hladko 3:0. Po polhodiny otvoril sumár stretnutia Ľubomír Vrana, v druhom polčase dokonali trojbodové dielo Aborig so Starším. Na ligovom tróne kraľuje Fiľakovo, ktoré navýšilo svoj náskok vďaka zaváhaniu Medzibrodu na dva body.

V. liga – skupina C – 13. kolo

Favorizované raky v derby so Sásovou spasil v sobotňajšom dvomi gólmi v druhom polčase Daniel Schmidtmayer. Comeback na čelo tabuľky sa podaril Šalkovej, ktorá narazila na Selce. V 17. minúte poslal do vedenia favorita Juraj Chovanec, pričom tento kanonier ešte zvyšoval v 87. minúte na 0:2. Tomáš Tuček stihol v 90. minúte upraviť dokonca na 0:3. Návratu Šalkovej na ligový trón dopomohlo aj obrovské prekvapenie, keď predposledný Priechod porazil vtedajšieho lídra súťaže Štiavnické Bane. Priechod prehrával od piatej minúty, následne sa ale presadili postupne Debnár, Hejčík a Kollár a postarali sa o mimoriadne cennú výhru so silným súperom. Brusno – Ondrej neprekvapil v súboji s Hrochoťou, o jediný jeho zásah sa pričinil v 34. minúte Tomáš Šagát, keď znižoval na 1:3, napokon to bolo 1:4.

I. trieda – 13. kolo

Bacúch v debakli kola roztrhal v zuboch Šalkovú. Tomáš Giertl a Jozef Nikel zaznamenali hetriky. Vedúci Jakub nezaváhal s Michalovou, o štyri góly v jej sieti sa postarali Chrenovský, Kútik, Pánik a Vajda. Slovenská Ľupča bojujúca o popredné miesta zvládla s prehľadom zápas s Osrblím, keď sa po dvakrát presadil Selecký a Hermánek, jednu trefu do čierneho pridal Širka.

II. trieda skupina A – 13. kolo

V nedeľu vyhrával Malachov na ihrisku Seliec po polčase 0:2 gólmi Očenáša a Dobrotu, no napokon to predsa na body nestačilo. V druhom polčase, v priebehu 48. až 74. minúty totiž stihli Selčania streliť hneď štyri góly. Postarali sa o ne Kopic, Olbert, Ivančík a Čunderlík a otočili tak nepriaznivý stav. Tajov si pripísal ešte len tretiu prehru, ani góly Považanca a Galáta nestačili na body proti Riečke.

Horné Pršany – Dúbravica 4:4
Baláže – Malachov 4:2
Riečka – Tajov 5:2
Hronsek – Mičiná 1:1
Harmanec – Ľubietová 3:0
Podkonice – Staré Hory 3:0 – kontumačne