Súčasný tanec je pre Divadlo Štúdio tanca každodenný chlieb. Pre veľa ľudí je však stále veľkou neznámou. Divadlo to chce zmeniť novým formátom, ktorý si úspešne overili na zájazdoch v Detve, Kokave nad Rimavicou, či Veľkom Krtíši.

Súčasný čo? je edukatívne predstavenie, ktoré divákov zoznámi s históriou, hlavnými princípmi a náhľadom na neustále sa vyvíjajúce tanečné umenie.

„Chceme vytvoriť priestor pre nenútený rozhovor s publikom o našej práci,” vysvetľuje umelecký vedúci Divadla Štúdio tanca Zebastián Méndez Marín.

Pôjde tak o akúsi „degustáciu” súčasného tanca založenú na myšlienke, že ak niečomu lepšie rozumieme, znamená to, že si to viac užijeme.

Súčasný čo? No predsa tanec!

„Súčasného tanca sa nemusíte báť. Je možné mu nie vždy rozumieť, ale tento večer vám možno niečo ozrejmí. Navedie vás na to, ako vnímať tanec nie iba na racionálnej, ale fyzicko-emočnej úrovni. Sprostredkuje vám historický kontext vývoja súčasného tanca a priblíži základné metódy jeho tvorby,” pozýva riaditeľka Divadla Štúdio tanca Lucia Kašiarová.

Vstupenky na jedinečné predstavenie Divadla Štúdio tanca s názvom Súčasný čo? si môžete zakúpiť tu. V stredu 12. apríla o 19.00 h sa na vás tešia členovia umeleckého súboru z troch kontinentov, ako aj nepohybliví členovia tímu Divadla Štúdio tanca.