Podujatie plné zábavy, ale najmä športu sa uskutoční v sobotu 6. augusta od 9.30 hod,v Park Snow Donovaly. Donovalský drapák organizuje ŠK Slovan Donovaly a Dami šport.

drapakŠtart všetkých kategórií MTB Maraton, ako aj behu, organizátori naplánovali z centrálneho parkoviska na Donovaloch. Účastníci si zmerajú svoje sily hneď v niekoľkých trasách a výsledky budú k dispozícii aj online, a to na webovej stránke sportsofttiming.sk.

Prvých sto online zaregistrovaných účastníkov získa pamätné tričko Donovalský Drapák 2016. Online registrácia je možná do stredy 3. augusta. V ďalšie dni sa bude možné zaregistrovať už len osobne v priestoroch kancelárie donovalského pivovaru. Počas pretekov bude pripravený aj sprievodný kultúrny program.

Každý účastník pretekov je automaticky zaradený do žrebovania o ceny v tombole. Žrebovanie bude uskutočnené po vyhodnotení všetkých súťažných kategórií. Fotografie z príprav aktuálneho ročníka podujatia môžete nájsť na oficiálnej stránke Donovalského Drapáku. Samotný záver MTB Maratonu a Behu Donovalský Drapák je naplánovaný v poobedňajších hodinách.