O.Z. za! amfiteáter pozýva na 4. sezónu Letného kina na banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika. To bude pokračovať počas leta tradične každý utorok. Začne sa však Nekonečým príbehom už v sobotu 2. júna a diváci sa môžu tešiť na tretí ročník jedinečnej Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2018 už v polovicu mesiaca, 15.-16. júna.

Deň detí na amfiteátri teda už v sobotu 2. júna, výnimočne o 21:00, uvedie klasiku 80. rokov Nekonečný príbeh, takže lietajúci pes Falco priletí až na amfiteáter v Banskej Bystrici. Pokračovať budú dva utorky filmových noviniek (už o 21:30), 5. júna francúzsky film Niekto to rád zahalené a 12. júna slovensko-český Backstage. Kým tá prvá refletuje aktuálny stret náboženských hodnôt na príbehu ľúbostného vzťahu, v novinke Backstage, ktorá je plná tanca a hudby, musí zase láska čeliť sláve a šoubiznisu.

Ako hovorí premietač Ivan Školuda: „Diváci a diváčky by si rozhodne nemali nechať ujsť oba dni prehliadky Panoramatických filmov [ppf] 2018, nakoľko v takomto rozmerom formáte nie je možné zhliadnuť tituly pod holým nebom nikde inde v Európe.“

Tretí ročník unikátnej prehliadky sa tento rok uskutoční už v polovici júna. V piatok 15. júna sa bude premietať americká akčná klasika 90. rokov Smrtonosná zbraň 3 a v sobotu 16. júna novo natočený legendárny film Vražda v Orient exprese.

„Hoci sa nám tento rok podarilo zohnať vynikajúce tituly na 70mm panoramatickom formáte, vidieť premietaný film takmer na celom plátne s rozmermi 15x32m, ktoré patrí k najväčším široko ďaleko, je proste zážitok sám o sebe!“, dodáva Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter.

Nasledovať bude ďalšia novinka The Florida Project v utorok 19. júna, ktorá sa stala miláčikom kritikov aj divákov hneď od svojho uvedenia na festivale v Cannes. A výnimočne v stredu uzavrie júnový program Letného kina na amfiteátri horor To, a opäť jeho nová verzia.

Plán jednotlivých premietaní nájdete aj v našom kalendári podujatí na BBonline.sk.