TS O.Z. za! amfiteáter | 31.5.2018

Štvrtú sezónu Letného kina na amfiteátri otvorí Nekonečný príbeh

O.Z. za! amfiteáter pozýva na 4. sezónu Letného kina na banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika. To bude pokračovať počas leta tradične každý utorok. Začne sa však Nekonečým príbehom už v sobotu 2. júna a diváci sa môžu tešiť na tretí ročník jedinečnej Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2018 už v polovicu mesiaca, 15.-16. júna.

Deň detí na amfiteátri teda už v sobotu 2. júna, výnimočne o 21:00, uvedie klasiku 80. rokov Nekonečný príbeh, takže lietajúci pes Falco priletí až na amfiteáter v Banskej Bystrici. Pokračovať budú dva utorky filmových noviniek (už o 21:30), 5. júna francúzsky film Niekto to rád zahalené a 12. júna slovensko-český Backstage. Kým tá prvá refletuje aktuálny stret náboženských hodnôt na príbehu ľúbostného vzťahu, v novinke Backstage, ktorá je plná tanca a hudby, musí zase láska čeliť sláve a šoubiznisu.

Ako hovorí premietač Ivan Školuda: „Diváci a diváčky by si rozhodne nemali nechať ujsť oba dni prehliadky Panoramatických filmov [ppf] 2018, nakoľko v takomto rozmerom formáte nie je možné zhliadnuť tituly pod holým nebom nikde inde v Európe.“

Tretí ročník unikátnej prehliadky sa tento rok uskutoční už v polovici júna. V piatok 15. júna sa bude premietať americká akčná klasika 90. rokov Smrtonosná zbraň 3 a v sobotu 16. júna novo natočený legendárny film Vražda v Orient exprese.

„Hoci sa nám tento rok podarilo zohnať vynikajúce tituly na 70mm panoramatickom formáte, vidieť premietaný film takmer na celom plátne s rozmermi 15x32m, ktoré patrí k najväčším široko ďaleko, je proste zážitok sám o sebe!“, dodáva Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter.

Nasledovať bude ďalšia novinka The Florida Project v utorok 19. júna, ktorá sa stala miláčikom kritikov aj divákov hneď od svojho uvedenia na festivale v Cannes. A výnimočne v stredu uzavrie júnový program Letného kina na amfiteátri horor To, a opäť jeho nová verzia.

Plán jednotlivých premietaní nájdete aj v našom kalendári podujatí na BBonline.sk.