Po prestávke, kvôli protipandemickým opatreniam, bude Divadlo Štúdio tanca opäť hrať aj naživo. Pre divákov chystá premiéru predstavenia Jumble, ale aj live stream inscenácie ČIN, ktorý bude spojený aj s diskusiou na tému 17. novembra.

Diváci si Jumle vo forme live streamu už pozrieť mohli. Túto možnosť využilo 1500 ľudí z celého sveta. Po zjemnení vládnych opatrení sa spriaznenci dočkajú aj živej premiéry. „Vo víre stále meniacich opatrení môžu divadlá znovu fungovať. Nikto nevie na ako dlho, takže sme rozhodnutí túto šancu využiť na maximum,“ uvádzajú zástupcovia divadla.

DŠT

Autorom diela Jumble je Stanislav Dobák, ktorý má za sebou pozoruhodnú minulosť. Slovák, žijúci v Belgicku síce začínal ako tanečník, no postupne ho očaril jazyk filmu a nových médií. Jumble je multimediálne predstavenie spájajúce telo človeka s pohyblivou scénou, video artom, interaktívnou hudbou a vnímavým divákom. Predstavenie sa bude konať v rámci podujatia Noc divadiel 2020.

November 1989 vo fúzii tanca a diskusie

ČIN bolo naplánované ako zájazdové predstavenie platformy Divadla Štúdio tanca v rámci Roku Slovenského divadla 2020. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa prenieslo do online priestoru.

DŠT

Predstaveniu bude predchádzať diskusia organizátorov a predstaviteľov miestnych kultúrnych obcí na tému dedičstva 17. novembra v dnešných dňoch, ako aj významu kultúry a umenia v súčasnej situácii. Špeciálnym hosťom diskusie bude autorka diela ČIN – Lívia Méndez Marín Balážová, medzinárodne etablovaná tanečnica a choreografka.

Inscenácia ČIN je jednou tretinou diela 3×20 Ženy, ktoré bolo ocenené prestížnou cenou DOSKY za mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla. Na ploche dvadsiatich minút formou intenzívneho tanečného zážitku otvára témy manipulácie mocou, vymedzujúcej agresivity a chladnokrvného elitárstva.

DŠT

Viac informácií na webovej stránke Divadlo Štúdio tanca.