Vítanie letného semestra sa stalo v Banskej Bystrici už samozrejmosťou. Študenti Univerzity Mateja Bela oslávia úspešný koniec toho zimného a začiatok letného už po štvrtýkrát na Lámavici UMB V Urban Spote.

Vlani sa študenti zabávali na bystrických kapelách Humanoid, Peacock Ball, Rock Reunion a jednoznačným headlinerom večera boli známi Billy Barman. Tento rok znovu navštívia Urban Spot skvelé slovenské kapely, ktoré žnú v posledne dobe na slovenskej scéne veľké úspechy.

lamavica

Bývalý gitarista skupiny Para, Juraj Marikovič, sa predstaví s dnes už známou Bad Karma Boy a headlinerom večera budú šialení východniari – Puding Pani Elvisovej, ktorí vznikli už v roku 1995 a po dlhšej pauze spôsobenej materskými povinnosťami speváčky Slivky, vydali v minulom roku úspešný album Tektonická platňa.

Od 22. hod sa môžete tešiť aj na Drum And Bass, ktorému bude patriť druhý stage pod schodami a po skončení programu na hlavnom pódiu, sa tu presunú obľúbení banskobystrickí DJ´s Boo Boo, Screamaker a The Maniacs.

Lámavicu UMB organizuje no_a_čo a uskutoční sa 16. februára. V predpredaji na jednotlivých fakultách, Break caffe a v Zahrade CNK je cena lístka vo výške piatich eur, na mieste bude vstupné pre všetkých jednotné v sume sedem eur. Ďalšie info nájdete aj na facebooku…