Študenti z takmer dvadsiatich miest od Bratislavy po Košice si na pondelok 25. augusta pripravili prekvapenie, ktoré rozžiari ľudí na námestiach. Je ním Bubble day – prvý ročník celoslovenského Dňa bublín, do ktorého sa môžu zapojiť malí i veľkí, jednotlivci aj rodiny.

bubble day fotoToto podujatie sa zorganizuje v takmer 20-tich slovenských mestách. V pondelok 25. augusta o desiatej hodine sa dobrovoľníci a záujemcovia stretnú na námestiach s bublifukom v ruke, aby spoločne vyslali k oblohe nespočetné množstvo bublín. Podľa mladých bubliny vytvoria očarujúcu atmosféru a spríjemnia okoloidúcim letné horúce dni.

,,Veď napokon, hovorí sa, že každý je istým spôsobom dieťa na celý život Stačí, ak si v pondelok o desiatej hodine donesiete svoj bublifuk na ktorékoľvek námestie na Slovensku a rozžiarite tváre okoloidúcich. Zažijete krásny okamih lietajúcich farebných bublín,“ hovorí koordinátor podujatia Jaroslav Dodok.

O desiatej hodine sa na námestiach symbolicky spoločne vyfúknu prvé bubliny. Potom sa dobrovoľníci budú prechádzať mestom. V niektorých mestách si organizátori pripravili aj sprievodný program. V Banskej Bystrici spríjemnia deň žongléri a mladý talentovaný gitarista Jozef Mlynárik.

Deň bublín vznikol ako pokračovanie úspešného podujatia Hug Day, prostredníctvom ktorého sa na celom Slovensku rozdalo takmer 80 000 objatí. Autorkou myšlienky Bubble Day je vysokoškoláčka Lucia Randová zo Žiliny. Aj vďaka nej môžu mladí ľudia zanechať odkaz, že krásne myšlienky nemusia stáť vždy veľa peňazí. Niekedy stačí iba chcieť.