Už po dvanásty krát si počas stretnutia generácií na Kališti budeme môcť pripomenúť obete druhej svetovej vojny. Tento rok budeme spomínať počas soboty 12. augusta, a to od 9-tej hodiny. 

Spomienkové podujatie v ranných hodinách otvorí prvá časť kultúrneho programu. V rámci programu sa predstaví spevácky zbor Borovô, spevácka skupina JDS zo Žiaru nad Hronom – Senior Optimisti, detský folklórny súbor Vánok zo Seliec či folklórna skupina Lipka z Valaskej.

Program bude pokračovať o 10.30 hod, ekumenickou pobožnosťou, po ktorej príde na rad aj pietna spomienka. V čase od 12.30 hod, je naplánovaná druhá časť sprievodného programu, v ktorej vystúpi spevák Robo Kazík a spevácky zbor zo Starých Hôr – Haliar. Priestor v druhej časti programu dostanú aj folklórne súbory Šumiačan a Urpín.

Počas programu, ktorý nás aspoň na chvíľu vráti do čias dávno minulých, organizátori pripravili tiež rôzne športové, zábavné a vedomostné hry či súťaže pre deti, ktoré sa uskutočnia na zábavnom detskom ihrisku. Pre mládež a dospelých zas budú pripravené viaceré športovo-branné súťaže.

Na turistov budú čakať opäť aj dva turistické pochody, ktoré povedú trasou Donovaly – Kalište a Špania Dolina – Kalište. Hlavnými organizátormi podujatia sú Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Banská Bystrica a Múzeum SNP. Tí, ktorí by sa chceli dočítať niečo viac o vypálenej obci Kalište, tak môžu urobiť prostredníctvom nasledovného odkazu.