Muža usmrtil páchateľ jedným výstrelom, druhý smeroval do bezmocne ležiacej obete. Streľbe predchádzal pravdepodobne konflikt dvoch mužov.

V utorok približne o 22.45 h došlo na Triede SNP v Banskej Bystrici k streľbe. Tragická udalosť sa odohrala medzi dvoma mužmi v blízkosti internátov UMB pred odbočkou v smere na Mýto.

„Páchateľ spôsobil pri streľbe 64-ročnému mužovi z Banskej Bystrice poranenia, ktorým na mieste podľahol,“ informuje Mário Bóna z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Padli dva výstrely

Páchateľ strieľal dvakrát. Prvou strelou usmrtil 64-ročnému muža, druhou ranou vystrelil už do ležiacej obete. Po páchateľovi spustila polícia v noci intenzívne pátranie, obyvatelia v noci spozorovali v uliciach početné hliadky v rôznych častiach mesta. „Polícii sa podarilo v krátkom čase osobu podozrivú zo spáchania tohto skutku zadržať,“ dodáva Mário Bóna.

Polícia prípad vyšetruje

Podľa slov obyvateľov mal vražde predchádzať konflikt dvoch mužov, polícia túto skutočnosť zatiaľ nepotvrdila. Vyšetrovateľ z Banskej Bystrice začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy. Z dôvodu procesných úkonov nebude nateraz polícia poskytovať ďalšie informácie k udalosti.