Prvé septembrové dni budú v Slovenskej Ľupči opäť patriť známemu festivalu Hradné Huky. Šiesty ročník tohto podujatia odštartuje už túto sobotu 2. septembra o 16-tej hodine a potrvá až do nedele 3. septembra.

Počas prvého festivalového dňa, ktorý nesie názov Zahraj mi gajdoško sa na nádvorí hradu Slovenská Ľupča predstaví hneď viacero zahraničných muzikantov.

Sobotný program so začiatkom o 16.00 hod, otvorí duo Kristina & Stjepan Večković. Od 16.30 hod, bude zas pódium postupne patriť zoskupeniam Maslinki a Trei parale.

Krátko po 18-tej hodine odohrá svoj koncert i žilinská hudobná skupina Balkansambel, ktorá v uplynulom roku vydala už svoje druhé CD s názvom Šlamastika. Záver prvého dňa festivalu Hradné Huky bude patriť maďarskej kapele Bordó Sárkány Régizene rend.

Festivalový deň počas nedele bude niesť názov Gajdošská muzička. Program druhého dňa festivalu začne už o 14-tej hodine, kedy sa predstaví detský folklórny súbor Dratvárik. Tento súbor bol v roku 1986 založený v obci Slovenská Ľupča najskôr ako tanečný krúžok základnej školy, avšak neskôr sa jeho zriaďovateľom stalo miestne kultúrne stredisko a práve vtedy bol pomenovaný na Dratvárik. O 14.30 hod, svoj koncert odohrá aj maďarská kapela Aranyalma Páros a presne o 15-tej hodine celý festival ukončí orchester Jána Berkyho Mrenicu ml., Diabolské husle.

V prípade nepriaznivého počasia sa všetky koncerty budú konať v Mestskom kultúrnom stredisku Slovenská Ľupča. Pre najmenších návštevníkov festivalu bude v okolí hradu pripravených množstvo detských atrakcií a tak ako po minulé roky, i tento rok si zúčastnení môžu vychutnať aj prehliadku Ľupčianskeho hradu.