Už vo štvrtok 23. septembra odohrajú svoj koncert jazzoví hudobníci zo zoskupenia s názvom SKLerotik Jazz Band. Prijali totiž pozvanie od majiteľa STK Nigol, ktorý sa tak chce odvďačiť svojim klientom za prvý rok ich pôsobenia. Bonusom celého podujatia je bezplatné vstupné a občerstvenie formou švédskych stolov.

Podujatie sa pôvodne malo konať v Národnom dome, napokon sa však presúva do Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej ulici. Všetci návštevníci sa budú môcť tešiť okrem kvalitnej jazzovej muziky aj na občerstvenie formou švédskych stolov a to úplne zadarmo! Vstup na podujatie je bezplatný a vstupenku je možné si rezervovať telefonicky na čísle 0918 808 140 a vyzdvihnúť v kaviarni STK NIGOL STCafe v priemyselnom parku Šalková.

Organizátorom akcie je banskobystrická STK Nigol, ktorá oslavuje prvý rok svojho pôsobenia. Rozhodli sa preto usporiadať akciu, pri príležitosti ktorej bude možné vychutnať si okrem iného aj vystúpenie skupiny SKLerotik Jazz Band. Ostrieľaní jazzmani majú bohaté skúsenosti z hrania v rôznych jazzových kapelách doma aj v zahraničí, čo je samo o sebe zárukou kvality. Navyše, prostredie nádvoria osvetového strediska a Kaviarne Bothár už dobre poznajú.

Ich veľkým fanúšikom je aj Pavol Nigríni, ktorý ich neváhal osloviť aj na základe dobrých skúseností, ktoré s nimi má: „SKLerotik Jazz Band sme oslovili z jednoduchého dôvodu, už sme totiž zažili výbornú atmosféru, ktorú vytvorili svojím vystúpením na Chate Zázvor. Navyše, podujatia podobného typu sa nám osvedčili ako dobrý spôsob prezentácie a reklamy. Z minulých akcií stojí za spomenutie napríklad cyklotúra na Kráľovu hoľu s obedom a zapožičaním bicyklov zadarmo, alebo lyžovačka pre seniorov, kde sme tiež uhradili všetky náklady,” povedal majiteľ STK Nigol, ktorý počas slávnostného večera odovzdá do rúk výhercu kľúče od nového Peugeotu 208. „Nový Peugeot sme sa rozhodli dať do súťaže najmä z toho dôvodu, že oslavujeme prvý rok fungovania našej STK, počas ktorého sme chceli urobiť niečo výnimočné pre našich zákazníkov.”

Odovzdanie ceny bude vyvrcholením rok trvajúcej súťaže, ktorá bola k dispozícii pre klientov STK Nigol od jej otvorenia. Počas podujatia v Stredoslovenskom osvetovom stredisku sa bude súťažiť tiež, avšak o darčekové poukazy do STK Nigol. Ich prvý rok pôsobenia v Banskej Bystrici nebol vzhľadom na konkurenciu väčších a zahraničných konkurentov práve najľahší, no aj napriek tomu sa snažia nezištne podporovať lokálne aktivity, či dokonca športové podujatia a kluby sídliace v Banskej Bystrici. Okrem spomínanej cyklotúry a lyžovačky pre seniorov sa môžu pýšiť tichou podporou basketbalu, futbalu i hokeja v Banskej Bystrici s cieľom udržať financie v našom regióne, čo je aj jednou z mnohých vízií STK Nigol.