Stredoslovenské múzeum sa pripojí k oslavám SNP a otvorí svoje brány počas osláv Slovenského národného povstania v špeciálnych hodinách. Verejnosti tak budú sprístupnené viac ako býva zvykom.

Stredoslovenské múzeum sa počas nedele 29. augusta pripojí k oslavám Slovenského národného  povstania zmenou otváracích hodín Thurzovho a Matejovho domu. Verejnosti budú tieto  priestory sprístupnené viac ako býva v nedeľu zvykom. Pozrieť si expozíciu o histórii mesta Banská Bystrica, jedinečnú výstavu pod názvom „Premeny…“ alebo  expozíciu o prírode stredného Slovensku môžu záujemcovia od 10:00 do 18:00 h.

„Je dôležité, aby sme nikdy nezabudli, akú cenu museli naši odvážni predkovia zaplatiť za  našu slobodu a lepšiu budúcnosť. V Stredoslovenskom múzeu si uvedomujeme, že históriu si  musíme neustále pripomínať a brať si z nej poučenie. Práve v tejto súvislosti sme sa rozhodli  prispieť k programu tohto slávnostného dňa a otvoriť naše expozície či výstavy v špeciálnych  hodinách, a to od 10. do 18. hodiny“, ozrejmil riaditeľ Stredoslovenského múzea  Marcel Pecník.

V Matejovom dome sú na troch poschodiach vystavené zbierkové predmety zachytávajúce  históriu mesta Banská Bystrica. V Thurzovom dome sa aktuálne nachádza výstava  „Premeny…“, ktorá ponúka pohľad na to, ako sa podpísal zub času na vybraných  zbierkových predmetoch, objekte samotného domu, či miestach v našom meste. V Tihányiovskom kaštieli na návštevníkov čaká stála expozícia Príroda stredného Slovenska a nová interaktívna výstava Noc v prírode. V Stredoslovenskom múzeu je tak čo vidieť  a zažiť aj počas osláv Slovenského národného povstania.