Desiateho júla sa bude môcť každý aspoň na chvíľu stať skutočným atlétom na naozajstnom štadióne. Prvý ročník banskobystrickej bežeckej 24 hodinovky by sa mal dočkať rovnakého záujmu verejnosti, ako tradičné a populárne podujatie na susednej plavárni.

Organizátori Banskobystrického maratónu nezaháľajú a pre športových nadšencov pripravujú ďalšiu výnimočnú akciu. Rovnako ako všetky predchádzajúce, aj Bežecká 24 hodinovka má verejnosť pripraviť na hlavný septembrový maratónsky program. „Toto podujatie má ukázať, že šport je dostupný naozaj pre každého a že čas, ktorý mu venujeme v podobe hocijakej aktivity, je dobrým návodom pre ostatných,“ uviedol člen organizačného tímu Miroslav Štrba.

Futbalový štadión na Štiavničkách otvorí svoje brány 10. júla o 12:00 hod. na celých 24 hodín. „Udalosť je určená naozaj pre každého. Návštevníci si zabehnú minimálne jeden 400 metrový okruh. Samozrejme, každý môže behať toľko, koľko bude chcieť a vládať. Výsledné kilometre spočítame a vyhodnotíme najlepších či najrýchlejších bežcov. Rovnako ako všetky naše podujatia, aj 24 hodinovka je smerovaná najmä k rodičom a deťom,“ skonštatoval Štrba. Najmenší si zmerajú sily v pretekoch lezúňov a k dispozícii im budú tiež skákacie hrady.

Vstupné na banskobystrickú Bežeckú 24 hodinovku je dobrovoľné. Aj preto má toto podujatie všetky predpoklady na to, aby zaznamenalo rovnaký úspech ako tradičná a veľmi populárna akcia na plavárni.