Jeden z najväčších mládežníckych medzinárodných turnajov v džude organizovaných v SR – Judo Grand Prix Banská Bystrica 2018 štartuje tento víkend v športovej hale na Štiavničkách.

Minulý rok na podujatí štartovalo rekordných viac ako 750 súťažiach a podobné číslo sa očakáva aj tentokrát. Na žinenkách budú zápasiť pretekári zo Slovenska, Čiech, Slovinska, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Chorvátska, Maďarska, Rakúska a Ruska (Ťumen).

Piaty ročník štartuje v sobotu 10. februára o 10.00 hod, keď na žinenky nastúpia mladí džudisti v kategóriách U11, U13, U15. V rovnakom čase o deň neskôr v nedeľu 11. februára si sily zmerajú dorastenci a dorastenky v kategórií U18.

Počas slávnostného otvorenia v sobotu o 13.00 hod budú ocenení aj najlepší mladí džudisti SR a Judo klubu Dukla za rok 2017 v kategóriách mladších, starších žiakov a dorastencov.

Turnaj organizujú Judo klub Dukla a ŠK UMB Banská Bystrica v spolupráci s Vojenským športovým centrom Dukla a Mestom Banská Bystrica. Vstup na podujatie je voľný.