Občianske združenie LINK CoWorking Banská Bystrica počas jesene spúšťa vzdelávací a rozvojový program LINK Academy. Cieľovou skupinou pilotného ročníka sú práve ženy, ktoré chcú rozbiehať biznis, alebo sa po materskej venovať podnikaniu.

LINK Academy pre podnikavé ženy je komplexný vzdelávací program pre ženy, ktorý zahŕňa offline i online vzdelávacie aktivity, podcasty, mastermind i koučing. Prebiehať bude pravidelne v 365.labb na Lazovnej ulici. Program sa delí na dva moduly: rozvoj osobnosti a rozvoj podnikania.

Prvý modul tzv. reštart kariéry je určený pre ženy na/po materskej, ktoré sa chcú naštartovať, rýchlejšie a sebavedomejšie sa vrátiť do kariérneho prostredia alebo tie, ktoré chcú zmeniť povolanie. Ďalšou cieľovou skupinou sú ženy, ktoré vnímajú, že potrebujú reštart, chcú zažiť niečo nové a chcú spoznať ďalšie zaujímavé ženy.

„Ide o program prednášok, workshopov a ďalších vzdelávacích formátov na rozvoj zručností a osobnostný rozvoj, pričom sme to naplánovali tak, aby každý týždeň venovali ženy 2 hodiny na svoje vzdelávanie a rozvoj, čiže je to zvládnuteľné aj pri deťoch,“ uvádza Eva Ščepková z LINKu.

Záujemkyne sa môžu zadarmo prihlásiť do 17. septembra cez prihlasovací formulár na tomto odkaze.

Účastníčky absolvujú vzdelávanie v 5 vybraných témach a v 2 bonusových. Pod vedením skúsenej lektorky si vytvoria osobnú víziu, získajú zručnosti ako time manažment a vylepšia si prezentačné zručnosti. Rozšíria si obzory v téme leadership (líderstva)komunikačných zručností.

Súčasťou LINK Academy budú aj tradičné stretnutia podnikavcov s inšpiratívnym hosťom a aj tzv. hackathon. „Pre ženy sme pripravili mastermind skupiny s cieľom vzájomne sa podporovať, podcasty s inšpiratívnymi ženami a taktiež možnosť koučingu. Podarilo sa nám vybaviť zľavu aj na individuálny koučing. Ostatné aktivity sú vďaka podpore našich partnerov zadarmo,“ dopĺňa Eva Ščepková.

V decembri prebehne hodnotiace stretnutie, na ktorom ženy odprezentujú svoj posun a podelia sa o skúsenosti a poznatky. Na jar 2022 sa bude konať 2. modul, ktorý bude zameraný na podnikanie „od nápadu k podnikaniu“. Tento modul bude nadstavbou pre ženy, ktoré chcú začať podnikať.

Občianske združenie LINK pôsobí v Banskej Bystrici od roku 2016. Venuje sa rozvoju podnikavosti a vytvára komunitu tvorivých, inšpiratívnych a podnikavých ľudí prostredníctvom organizovania vzdelávacích, motivačných a networkingových podujatí. V spolupráci s mnohými lektormi a školiteľmi zorganizovali už viac ako 150 podujatí, ktoré dokopy navštívilo viac ako 2600 ľudí.

Projekt Podnikavé ženy sa realizuje vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja, Komunitnej nadácii Zdravé mesto a projektu podporenému z programu Civic Europe, ktorý je inkubátorom pre miestne občianske iniciatívy, organizácie a jednotlivcov v strednej, východnej a južnej Európe, realizované organizáciami MitOst a Sofia Platform, financované Stiftung.

Prihlásiť sa na môžete zadarmo na tomto odkaze.

Kontakt: Eva Ščepková, coworkingbb@gmail.com, 0908 565 464.