Pandémia výrazne ovplyvnila a takmer doslova zastavila život v kultúrnych zariadeniach a divadlách. Výnimkou nebola ani banskobystrická Štátna opera. S postupným uvoľňovaním protiepidemiologických opatrení sa však aj ona ešte svojim divákom v tejto sezóne pripomenie.

Štátna opera Banská Bystrica napríklad musela posunúť pripravovanú premiéru Pucciniho Turandot až do novej sezóny. Prípravy nového naštudovania slávnej opery však dnes už naplno pokračujú. A nielen samotných umelcov v júni opäť priestory opery privítali. Pozrieť sa do nich budú môcť opäť aj diváci.

V režime dodržania hygienických nariadení podľa usmernení Úradu verejného zdravotníctva ponúkne do konca sezóny päť predstavení. Postupne, od 13. júna uvedie operety Cigánsky barón, Slečna vdova a Čardášová princezná. Výpravná opera La traviata je potom na programe 24. júna a posledným predstavením sezóny bude 27. júna opereta Hrnčiarsky bál.

Vstup na predstavenia bude možný len s rúškom a kapacita sály bude obmedzená len na 143 miest. Na uvedené predstavenia navyše platí mimoriadne vstupné len vo výške 5 €. Lístky je možné zakúpiť si v predpredaji už aj aktuálne online. V pokladnici divadla si vstupenky budete môcť zakúpiť od pondelka, 8. júna.

Sezónu ešte počas júna obnovuje aj Bábkové divadlo na Rázcestí či Divadlo Štúdio tanca. Program ich predstavení rovnako nájdete v kalendári podujatí na BBonline.sk.