V nedeľu 15. apríla sa v Detve dohrávalo 2. kolo ligy starších žiakov vo florbale. Florbalisti FPS Banská Bystrica mali ešte teoretickú šancu na postup na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska. Museli by však vyhrať všetkých zvyšných šesť zápasov. Hneď prvým protivníkom však bol ten najsilnejší tím Detvy.

FPS odštartovali zápas dobre a už od druhej minúty vyhrávali, keď po prihrávke Patráša strelil gól Lukáč. Potom sa hral fyzicky náročný florbal s množstvom šancí, ale skóre sa už do polovice zápasu nezmenilo. V jedenástej minúte druhej tretiny však po peknej akcii z pravej strany Detva vyrovnala a pomaly preberala opraty zápasu do vlastných rúk.

Na začiatku poslednej tretiny malá Detva výhodu presilovky, ktorú však FPS obetavo prežila bez inkasovaného gólu. Krátko po jej skončení sa rovnakej výhody dočkali aj hráči FPS, ale namiesto strelenia gólu, ho obdržali a Detva sa ujala vedenia. Krátko na to však potiahol po ľavej strane Zelina a bolo opäť vyrovnané. Pohľad na tabuľku však velil Banskobystričanom vyhrať a preto ich taktika bola zameraná na ofenzívu. Ani z množstva šancí však nedokázali vyrovnať. Kým FPS nepomohla na strelenie gólu ani hra bez brankára, Detva dokázala skórovať ešte dvakrát a výhrou 5:2 zahatala cestu Banskej Bystrice na Majstrovstvá Slovenska.

DTF Team Detva Joxers vs. FPS Banská Bystrica 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Góly FPS: Lukáč, Zelina

V druhom zápase proti Zákamennému padla na hráčov FPS  aj pod vplyvom nepostúpenia na záverečný turnaj deka a napriek snahe sa dlho nedokázali strelecky presadiť a prvá tretina sa skončila bez gólov. Naopak Oraváci sa ujali vedenia  1:0 v polovici zápasu a FPS až do konca druhej tretiny nedokázalo odpovedať. Na jej konci však po prihrávke Richtera pretlačil loptičku za chrbát súperovho brankára Patráš. Po čistení hláv po druhej prestávke síce FPS dokázalo streliť tri góly zásluhou Moravčíka, Malatinca a Gehrera, dojem z rozpačitého výkonu to však nevymazalo. FPS zvíťazil nad bojovníkmi zo Zákamenného 4:1.

FBK Zákamenné vs. FPS Banská Bystrica 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Staršia prípravka

V poslednom kole staršej prípravky v Turanoch odohrali florbalisti FPS Banská Bystrica postupne zápasy proti Zvolenu, Žiline a Martinu. Okrem tradičných opôr týmu dostali viac možností zapojiť sa do hry dostali aj začínajúci hráči.

Zápas proti Zvolenu skončil remízou. Aj keď mali Banskobystričania hernú prevahu, nedokázali sme premeniť naše šance a množstvo striel išlo mimo bránu. Proti Žilinčanom odohrali náročný zápas, v ktorom nám súper gólovo odskočil v prvej tretine. V druhej a tretej tretine sme zlepšili pohyb, prihrávky, streľbu. Na výhru to síce nestačilo, no aj tak sme ukázali veľký progres všetkých hráčov, napriek tomu, že ročníkovo sme mali tento rok pomerne mladý tým. V treťom zápase proti Martinu sme prehrali vyšším rozdielom. Vytratila sa koncentrácia a oporám týmu už neostalo veľa síl a tak dostali šancu zbierať skúsenosti najmladší začínajúci hráči.

Trnavohorské Svište 1. FBC Zvolen vs. FPS Banská Bystrica 8:8 (5:2, 1:2, 2:4)

FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina vs. FPS Banská Bystrica 14:8 (6:1, 5:4, 3:3)

Florbalová akadémia Martin vs. FPS Banská Bystrica 15:4 (2:0, 7:2, 6:2)

Zostava FPS: Lunter Samko, Škorec Tomáš, Martinský Viktor, Olšiak Jakub, Chmelík Oliver, Halaj Dominik, Pohl Jakub, Slezák Alex, Soták Marko, Ďaďan Dominik, Sabolová Karin, Miškuf Jakub, Kováčik Jakub