V Dolnom Kubíne odohrali starší žiaci FPS Banská Bystrica posledné ligové kolo v tejto sezóne.

V prvom zápase zaskočili súpera z Turian rýchlym gólom Škorca, ktorému už v 9. sekunde zápasu nabíjal Pazera. Potom padali góly každých šesť minút až po stav 3:0 pre FPS, keď sa presadili Škuta po prihrávke od Richtera a Pazera po prihrávke od Škutu. Za toho stavu sa ukončila prvá tretina a chlapci si už mysleli, že majú tri body zadarmo. Druhá tretina, ktorá skončila remízou 0:0 im ukázala, že o víťazstvo treba bojovať do konca. A tak po krátkom dohovore trénera sa opäť vrátili na ihrisko a zopakovali svoju hru z prvej tretiny, čo im prinieslo o tri góly naviac na konto FPS. Po prihrávke od Zajaca skóroval Škuta, po prihrávke od Bedecsa skóroval Magyar a samostatne spečatil víťazstvo Gehrer. Stav zápasu skončil aj napriek nie najlepšej hre v druhej tretine jednoznačným víťazstvom FPS 6:1.

FPS Banská Bystrica vs. FbK Turany 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)

Zostava FPS: Magna, Bedecs, Pazera, Konôpka, Škorec, Kotorík, Gehrer, Horniak, Škuta, Ivanič, Sihelský, Magyar, Richter, Zajac.

Cez dlhšiu prestávku si chlapci vyvetrali hlavy na námestí v Dolnom Kubíne a hor sa do ďalšieho zápasu proti družstvu z Rabče. Zápas sa začal opatrne z oboch strán ako keby sa čakalo komu sa podarí otvoriť skóre. Podarilo sa to Rabči už v 4. minúte. Bedecsovi s Pazerom sa to veľmi nepáčilo a už o dve minúty neskôr upravili skóre na 1:1, ktoré vydržalo do konca prvej tretiny. Cez prestávku si Banskobystričania pripomenuli nedostatky vo výkone z druhej tretiny predošlého zápasu a hráči pristúpili k druhej časti veľmi zodpovedne. Po góloch Magyara, Bedecsa a dvoch góloch Škutu vyhrali druhú tretinu hladko 4:0 a tím určili smerovanie zápasu. Hneď v úvode tretej tretiny skóroval Škuta a nenechali si ujsť ani posledné tri sekundy zápasu, keď po prihrávke Horniaka Škuta opäť skóroval a zaknihoval víťazstvo v podobe 7:2. Sezónu ukončili dvomi výsledkovo jednoznačnými výhrami nad družstvami z Turian a Rabče, čím si potvrdili 3. miesto v tabuľke spomedzi dvanásť družstiev z celého stredoslovenského regiónu.

FbK Raptors vs. FPS Banská Bystrica 2:7 (1:1, 0:4, 1:2)