8. kolo ligy starších žiakov vo florbale

V 8. kole regionálnej ligy vo florbale odohrali starší žiaci FPS Banská Bystrica ďalšie dva zápasy, tentokrát cestovali do Fiľakova.

Prvý zápas proti pravidelnému účastníkovi záverečného turnaja Majstrovstiev Slovenska vo florbale Grasshoppers Žilina sa nezačal podľa herného plánu FPS a do 8. minúty bolo už 0:3. Gólové hody Žilinčanov prerušil až koncom 8. minúty Patráš po prihrávke Moravčíka. Potom Žilina vysokým pressingom znemožňovala rozohrávku FPS a využila to na strelenie štvrtého gólu v poslednej minúte úvodnej tretiny.

V druhej tretine pokračoval behavý florbal plný pekných akcií a v 3. minúte využili Žilinčania chybu v obrane FPS na zvýšenie výsledku na 1:5. Na tento gól však dokázal reagovať Moravčík po prihrávke Pazeru a FPS tak na chvíľu ožilo. Už po pár sekundách však bol rozdiel opäť štvorgólový a do konca tretiny narástol na šesť gólov.

Tretia časť sa začínala za stavu 7:2 pre Grasshoppers a tento rozdiel narástol troma ďalšími gólmi na 10:2. Posledné slovo v zápase mal Patráš, ktorý po prihrávke Škutu korigoval konečný výsledok na 10:3 pre hráčov Grasshoppers Žilina.

FPS Banská Bystrica vs. FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:10 (1:4, 1:3, 1:3)

Góly FPS: Patráš 2, Moravčík

V druhom zápase proti Likavke potvrdili chlapci z FPS úlohu favorita, aj keď ich víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko. Už po 30-tich sekundách bolo 1:0 pre hráčov z dolného Liptova, ale tento výsledok vydržal len 15 sekúnd, keď Moravčík z vlastnej polovice vyrovnal na 1:1. Hráči Likavky ale následne využili dve chyby v obrane FPS na odskočenie na 3:1. Banskobystričania sa však v poslednej minúte prvej tretiny dotiahli na rozdiel gólu opäť zásluhou Moravčíka, ktorému nabíjal Richter.

Začiatkom druhej časti hry hráči FPS zásluhou Lukáča vyrovnali a do konca tejto časti hry už gól nepadol. Po trinástich sekundách poslednej časti hry odskočili Banskobystričania na rozdiel jedného gólu zásluhou Gehrera. O minútu neskôr gólom Škutu zvýšilo FPS vedenie na 5:3. Bojovníci z Likavky sa však nevzdávali a dokázali vyrovnať na 5:5.

V 8. minúte posledného dejstva však strelil gól Lukáč, o minútu neskôr po Moravčíkovej prihrávke aj Pazera, v 14. minúte Moravčík a bolo 8:5. Posledné slovo mali Liptáci a stanovili tak konečný výsledok 8:6 pre FPS.

Meteníci Likavka vs. FPS Banská Bystrica 6:8 (3:2, 0:1, 3:5)

6. kolo vo florbale staršej prípravky v Likavke

Staršia prípravka odohrala ďalšie tri zápasy s bilanciou dve výhry a jedna prehra.

Prvý duel odohrali proti Žiline. Hráči FPS podali zlý výkon a prehrali ho jednoznačným rozdielom. Na ihrisku sa hľadali, robili veľké množstvo chýb, nedokázali si prihrať. Sústrediť sa na hru sa začali až v tretej tretine. Banskobystričanov naštartovali góly Jakubka Olšiaka a Dominika Halaja a zrazu dokázali držať krok aj s chlapcami zo Žiliny.

Do druhého zápasu vkročili hráči FPS ako vymenení. Premiéru v bráne si odkrútil Jakub Kováčik. K jeho dobrému výkonu sa pridali aj všetci hráči. Obrancovia Samo Lunter a Oliver Chmelík zlepšili svoje prihrávky a z toho ťažili aj útočníci. Aj vďaka tomu vyhrali proti Likavke už jednoznačným rozdielom.

Najzaujímavejší bol zápas proti Nižnej. V bráne bol tentokrát Jakub Pohl, ktorý chytal skvele. V zápase niekoľkokrát Banskobystričania viedli, no aj doťahovali skóre. Minútu pred koncom stretnutia bol stav vyrovnaný. Po skvelom bojovnom výkone celého tímu prišla odmena dvadsať sekúnd pred koncom. Dominik vytiahol loptu z rohu a skvelou strelou k ľavej tyčke poslal FPS do vedenia v pomere 9:8. Tento výsledok si už ustrážili a tešili sa z výhry. Do zápasov po prvýkrát zasiahli aj Alex Slezák a Jakub Kováčik.

Zostava FPS: Karin Sabolová,Tomáš Škorec,Jakub Pohl,Oliver Chmelík, Dominik Halaj, Samko Lunter, Jakub Olšiak, Alexko Slezák, Jakub Kováčik