Do víkendového 9. kola ligy starších žiakov vo florbale regiónu stred išli hráči klubu FPS Banská Bystrica s vedomím, že pri možnej strate bodov im ujde šanca na postup na majstrovstvá Slovenska.

Na prvý zápas nastúpili hráči proti nevyspytateľnému Zvolenu až od druhej tretiny, nakoľko tú prvú akoby ani neboli na ihrisku a po viacerých chybách mohli byť radi, že ju prehrali len 0:2. Od druhej tretiny sa hra zlepšovala, bolo menej nepresností pri prihrávaní a zlepšila sa aj streľba. Po štandardke sa na začiatku tejto časti hry trafil Pazera. V 2. minúte nepremenil nariadené trestné strieľanie Škuta.

V polovici stretnutia našiel ďalšou prihrávkou Moravčík gólového Malatinca a FPS vyrovnalo. Ale v 10. minúte išli Zvolenčania po peknej akcii opäť do vedenia 3:2. Tento stav však vdržal len dve minúty, keď sa pred bránkou uvoľnil Škuta, ktorý našiel ešte lepšie postaveného Moravčíka a bolo opäť vyrovnané. Do konca druhej časti zápasu však ešte stihli ísť do vedenia Banskobystričania. Najprv sa v 14. minúte individuálne presadil Lukáč a už o pár sekúnd neskôr technickou strelou Škorec. Tretia tretina už patrila hráčom FPS. Na jej začiatku sa opäť trafil Lukáč a na koniec využil chybnú rozohrávku súpera Škorec, dôrazný Malatinec pred bránou súpera a skóre uzatváral Pazera.

ŠK 1. FBC Zvolen vs. FPS Banská Bystrica 3:9 (2:0,1:5, 0:4)

Góly FPS: Pazera 2, Škuta, Malatinec 2, Moravčík, Lukáč 2, Škorec 2

Druhý zápas dňa bol pre hráčov FPS takzvaný šesťbodový, nakoľko ich súperom bol líder ligy z Dolného Kubína. Avšak už od začiatku hráči FPS nátlakovou hrou ničili súpera a ničili tabuľkové predpoklady. V 2. minúte stretnutia vybojoval loptičku Lukáč, posunul Patrášovi a ten ju upratal do súperovej bránky. FPS pokračoval s pressingom na súperovej polovici, ale z ďalších šancí gól nepadol. Skóre sa menilo až v 11. minúte a hneď dvakrát v prospech FPS. Najprv po Škutovej prihrávke pálil Lukáč a neskôr po Horniakovom pase z diaľky zavesil Richter. Herne najlepšia tretina FPS v sezóne sa skončila výsledkom 3:0.

Do druhej tretiny nastúpil líder ligy s vyšším napádaním, ale hráči FPS si dokázali umne posúvať loptičku smerom k súperovej bráne a Lukáč v 2. minúte zvýšil na 4:0. O minútu neskôr bolo už 5:0, keď strieľal ostrými opäť Lukáč. Behavý florbal pokračoval až do konca druhej tretiny. Na jej konci bol vylúčený Mojžiš a presilovku súper využil a znížil na 5:1.

Na začiatku posledného dejstva po chybe v obrane FPS bolo nariadené trestne strieľanie, ktoré Dolnokubínčania využili na strelenie ďalšieho gólu a bolo už 5:2. Hráči FPS však ďalej  kontrolovali hru. Hostia však po ďalšej peknej akcii znížili už na 5:3. Dve minúty pred koncom zápasu šli hráči FPS opäť do oslabenia o jedného hráča. Dobré napádanie však využil na získanie loptičky Lukáč, ktorý naštartoval teritoriálny inštinkt lovca a vytvoril pozitívne kontexty emocionality strelením svojho štvrtého gólu v zápase. FPS tak zdolal Dolný Kubín 6:3 a zdramatizoval tak špicu tabuľky.

FPS Banská Bystrica vs. ZŠJM Žatva Dolný Kubín 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

7. kolo staršej prípravky na Skalke

Staršiu prípravku čakalo predposledné kolo vo florbale, ktoré sa hralo na Skalke pri Kremnici.

Siedme kolo odštartovali zápasom proti tímu zo Zvolena. V prvom zápase sa Banskobystričania rýchlo dostali do vedenia. Viedli už o tri góly, no aj napriek tomu nehrali dobre. Pohyb hráčov po ihrisku bol pomalý, neobratný s väčším množstvom individuálnych chýb. Súper to využil a postupne sa dostal do vedenia. Ku koncu zápasu sa hra hráčov FPS zlepšila a dotiahli to na jednogólový rozdiel. Viac už nestihli a prehrali v pomere 8:9.

Svojim priebehom sa siedme kolo veľmi podobalo tomu predchádzajúcemu. V šatni si povedali, čo robili nesprávne , čo bude potrebné zlepšiť a do druhého zápasu proti Turanom nastúpili znovu ako vymenení. Pohyb hráčov bol dynamický, začali si preberať hráčov súpera. Do brány sa postavil Jakub Kováčik, pre ktorého to bolo len druhé kolo, no v bráne bolo vidieť veľké zlepšenie. Samuel Lunter s Oliverom Chmelíkom naštartovali svoj výkon v druhom zápase, keď za svoj chrbát nepustili hráčov súpera. Lopty dokázali v porovnaní s prvým zápasom posunúť útočníkom, ktorí nastrieľali súperom desať gólov a vyhrali sme tak jednoznačným rozdielom. Dobrý zápas a zlepšený výkon predviedli aj hráči, ktorí začali hrať súťažne florbal iba prvý rok Karin Sabolová, Erik Vavrica, Jakubko Miškuf, Dominik Ďaďan, Škorec Tomáš, Marko Soták, Jakub Pohl.

Tretí zápas odohrali hráči FPS proti Žilinčanom, ktorí boli už tradične veľmi silným súperom. Do brány sa postavil Jakub Pohl. Zachytal skvele a podržal spoluhráčov v rozhodujúcich momentoch. V zápase vďaka gólom Viktora Martinského, Dominika Ďaďana, Samka Luntera, Marka Sotáka a Jakubka Olšiaka niekoľkokrát Banskobystričania viedli, no súper sa vždy dokázal dotiahnuť a vyrovnať skóre. Necelé dve minúty pred koncom Žilinčania vyrovnali stav na 8:8. Florbalisti FPS si zobrali oddychový čas, zadali inštrukcie a 40 sekúnd pred koncom zápasu strelil gól kapitán Oliver Chmelík. Výsledok sa už podarilo ustrážiť a FPS zdolali Žilinčanov v napínavom zápase 9:8.