Aj po 7. kole sú florbalisti FPS Banská Bystrica na čelných pozíciach súťaže. Na turnaji v Rabči odohrali dva zápasy proti Zákamennému a Detve.

V prvom zápase nastúpili starší žiaci FPS proti FBK Zákamenné a už od úvodných minút bolo jasné, kto bude na ihrisku pánom. Po viacerých zastreľovaniach sa v polovici úvodnej tretiny po prihrávke Zelinu trafil Škuta. Nadlho to však bol jediný gól zápasu.

V polovici prostrednej časti hry sa po ďalšej prihrávke Zelinu trafil od polovice ihriska Pazera. Napriek viacerým šanciam FPS sa na ďalší gól čakalo až do 11. minúty tretej tretiny, keď prihrávku Škutu zúžitkoval Lukáč. O minútu neskôr hráči Zákamenného znížili na 1:3. V 14. a 15. minúte potom upokojil trénera FPS dvomi gólmi Lukáč a uzavrel skóre zápasu na konečných 5:1 pre FPS.

FBK Zákamenné vs. FPS Banská Bystrica 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly FPS: Škuta, Pazera, Lukáč 3

V druhom zápase čakala hráčov FPS silná Detva, ktorá v predchádzajúcom kole vyhrala s Grasshoppers Žilina.

Zápas začali lepšie hráči Detvy, ktorí od 5. minúty išli do vedenia. FPS dokázalo kontrovať gólmi Moravčíka, ktorému pred prázdnu bránu prehrával Lukáč a ďalšej akcii Lukáča, ktorému prihrával Patráš. Do kabín sa však šlo za vyrovnaného stavu, keď Detva v poslednej minúte prvej tretiny upravila na 2:2.

Zápas ako remeň s množstvom osobných súbojov, pekných akcií, brankárskych súbojov a zvonkohry konštrukcie brán pokračoval aj v druhej tretine. Lepšie však túto časť zápasu zvládli hráči Detvy, ktorý šli do vedenia už po 30-tich sekundách druhého dejstvá a v 12. minúte bolo už 4:2 pre hráčov spod Poľany. Nasledovali timeout na strane FPS a zvýšená aktivita Banskobystričanov.

Vytúžený kontaktný gól však prišiel až v 9. minúte poslednej časti hry, keď Patráš vydoloval loptičku na zadnom mantineli a sám znížil na 3:4. V 10. minúte po otočke Moravčíka pred súperovou bránou bolo vyrovnané. Nápor FPS pokračoval a po ďalších nastreleniach konštrukcie brány sa skóre menilo až v 14. minúte, keď sa po vybojovaní loptičky Lukáčom presadil Zelina. Do konca zápasu už FPS kontrolovali skóre 5:4 a vezú si tak z Oravy plný možný počet bodov.

DTF team Detva Joxers – FPS Banská Bystrica 4:5 (2:2, 2:0, 0:3)

Góly FPS: Moravčík 2, Lukáč, Patráš, Zelina