Starší žiaci florbalového klub FPS Monacor Banská Bystrica zvládli obidva zápasy na úvod sezóny. Nadviazali tak na predošlú úspešnú sezónu minuloročných starších žiakov teraz už dorastencov, ktorým tesne ušiel postup na majstrovstvá SR.

Zápasy sa odohrali v Žiline proti družstvám z Turian a Žiliny. Ich prvým súperom boli Turany.  Tento zápas sprevádzalo v prvej tretine veľa nepresností a opatrností, čomu nasvedčoval aj výsledok po prvej tretine 1:0 pre FPS. V druhej tretine sa lokomotíva FPS začala rozbiehať a zvýšili svoje vedenie na 4:1. V tretej tretine sa hráči FPS uvoľnili a začali naplno plniť pokyny trénera, čo sa odzrkadlilo sebavedomím víťazstvom v tretej tretine 7:0 a konečným výsledkom 11:1.

V druhom zápase proti domácemu družstvu zo Žiliny sa očakával rýchlejší a technickejší florbal. Rozbehnutá lokomotíva FPS z predošlého zápasu však na seba nenechala dlho čakať a ukončila prvú tretinu dvojgólovým vedením. Súper na svoje výkony ale nezanevrel a svoje motory rozbehli už v druhej tretine, čím sa im podarilo vyrovnať skóre na 3:3. Tretia tretina sa vyznačovala typickou kanadskou hrou zo strany na stranu a bolo ťažké predpokladať víťaza tejto tretiny ako aj celého zápasu. Z týchto nervydrásajúcich a vypätých situácii najlepšie vyviazlo FPS, ktorému sa podarilo ustáť tlak súpera a strelením gólu navyše v poslednej tretine ako aj celkovo v zápase zariadilo tesné víťazstvo pre FPS v podobe 5:4.