Po modernizácii teplovodných rozvodov na sídlisku Sásová zostalo šesť nadbytočných kotolní. Tie tepelná spoločnosť ponúkla súkromným záujemcom.

Počas leta spoločnosť BBES a.s. uskutočnila v Sásovej modernizáciu teplovodných rozvodov, pričom rozsah investície prepodkladal až 6,3 km trasu vykopaných rýh. V rámci poslednej fázy trojročného projektu došlo aj k inštalácii 80 kusov kompaktných odovzdávacích staníc tepla (KOST). Dôsledkom modernizácie je, že šesť kotolní sa stalo nadbytočnými.

Ako pre BBonline.sk povedal Ondrej Borguľa, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ BBES a.s., spoločnosť už s týmito objektami ďalej neráta. Ďalšie využitie priestorov BBES nepodmieňovalo a ponúklo ich súkromným záujemcom, ktorí využijú priestory na podnikateľské účely. Jedná sa o kotolne na Rudohorskej, Starohorskej, Tatranskej a Sitnianskej ulici.

Po novom sa kotolne zmenia na skladové priestory, reštauračné priestory alebo parkovacie miesta. Konkrétne využitie závisí od projektov nových majiteľov.