Vojenské športové centrum Dukla počas soboty 28. augusta organizuje tradičný medzinárodný Turnaj SNP v džude, ktorý je zároveň Memoriálom Zoltána Pálkovácsa. Na 37. ročníku tohto podujatia nebude chýbať napríklad Benjamín Maťašeje, ktorý nedávno získal bronz na Európskom pohári juniorov v talianskom Udine.

Súťažiť sa bude v rôznych váhových kategóriách a okrem športovcov reprezentujúcich Vojenské športové centrum Dukla nebudú chýbať džudisti z okolitých krajín, ale aj zo severu Európy.

Celý program by mal začať v sobotu 28. augusta od 10:30 h, a to vyraďovacími bojmi, ktoré budú prebiehať do 16. hodiny. Farby VŠC Dukla bude hájiť džudistka Patrícia Bokorová a džudisti Dalibor Ďurčo, Matej Poliak, Bruno Banský, Alex Maruška, Benjaním Maťašeje, Adam Kossúth, Peter Žilka, Matej Hatas a Márius Fízeľ. Okrem spomínaného osemnásťročného Benjamína Maťašeje sa na juniorskom šampionáte v Taliansku v dobrom svetle odprezentoval aj Alex Maruška. Od 16. hodiny prebehne slávnostné otvorenie, po ktorom už budú nasledovať finálové boje. Organizátori privítajú kvalitných džudistov z 10 krajín a od 11. ročníka Memoriálu Zoltána Pálkovácsa si sľubujú špičkové zápasy, na ktoré vás srdečne pozývajú.