Po úspešnej spolupráci na  podujatí Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí  mali možnosť študenti Univerzity Mateja Bela z Banskej Bystrice, v rámci nového programu „Academics@Amazon“,  navštívtiť nedávno otvorené Centrum reverznej logistiky spoločnosti Amazon v Seredi.

Študenti mali jedinečnú možnosť nazrieť do jeho moderných priestorov a dozvedieť sa o jeho fungovaní a procesoch priamo od profesionálov z praxe. „Jednou z priorít Amazonu je zamestnávať a rozvíjať tých najlepších. Teší nás, že ľudí s týmto potenciálom je na Slovensku naozaj veľa,“ povedal Matt Greene, generálny riaditeľ logistického centra v Seredi.

Spoločnosti sa v rámci programu „Academics@Amazon“ zameriava aj na spoluprácu s profesormi z vysokých škôl, ktorí majú možnosť navštíviť Amazon a dozvedieť sa o možnostiach, ktorými im spoločnosť môže pomôcť pri procese výučby.

Študentov najviac zaujímajú inovácie

Jednou z univerzít na Slovensku, ktorej študenti aj pedagogickí pracovníci navštíili logictické centrum Amazonu, je aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici. Podľa ich vyjadrenia ich  najviac zaujalo využívanie moderných a inovatívnych technológii.

„Veľmi si ceníme spoluprácu s Amazonom, najmä však to, že proaktívne oslovili univerzity s rôznym typom aktivít, čo na jednej strane robí štúdium atraktívnejším a na strane druhej, umožní pripraviť kvalitnejších absolventov pre trh práce. Myslím si, že je to „win-win“ vzťah. Veríme, že tento pozitívny trend spolupráce bude i naďalej pokračovať,“ uviedla Gabriela Kormanocová, odborná asistentka z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Zároveň dodáva, že Univerzita Mateja Bela považuje za obohacujúce, že študenti môžu pracovať s ľuďmi z celého sveta z rôznych oblastí, čo je ideálny priestor na učenie sa, spoločné nápady a zlepšenia.

„Možnosť navštíviť priestory logistického centra, ktorá bolo súčasťou programu Mesiac kariéry a osobného rozvoja organizovaného Kariérnym centrom UMB,  využilo 42 študentiek a študentov a 4 vysokoškolské pedagogičky,“ uviedla Petra Žaludová, z Kariérneho centra UMB.