13. septembra sa na Donovaloch v aréne Malamut, uskutoční posledný slovenský pretek Reebok Spartan Beast v tomto roku. Znamená to, že pôjde o náročnú – viac ako 20 kilometrovú trať s minimálne 26 prekážkami. Bude to najťažšia výzva pre nadšencov  tohto prekážkového behu. Diváci a dobrovoľníci majú vstup na preteky zdarma.

spratans_244Na trati nebudú chýbať prekážky ako plazenie sa pod ostnatým drôtom, hod oštepom, nosenie ťažkých bremien, či šplhanie sa nad korytami plných bahna a kalnej vody.

Začiatok pretekov je naplánovaný na 9 hodinu ráno. Štartovať sa bude každú polhodinu  v tzv. „vlnách“, v ktorých bude 250 pretekárov. Trvanie dobehnutia do cieľa je individuálne, môže sa pohybovať od 3 až do 6 hodín, v závislosti od kondície pretekára. Organizátor zabezpečuje pomoc rozmiestnenú po celej trase, ďalej ako odmenu medailu, tričko Spartan Race a jedno pivo (pre starších ako 18 rokov).

Peter Žiška, momentálne najlepší pretekár a víťaz väčšiny Reebok Spartan Race sa na Donovaloch nezúčastní, keďže prijal pozvanie na Spartan Race v Spojených štátoch amerických. Znamená to, že na septembrových pretekoch na Slovensku môže zažiariť nová tvár a najlepší „Sparťan“. Rady pre pretekárov od Petra Žišku sú nasledovné: „Ak máte zlú obuv, ktorá je ťažká, alebo nemá žiadny grip na podrážke, nebude pre vás vhodná a vynaložíte zbytočné úsilie na trati, ktoré by ste mohli využiť niekde inde, a omnoho efektívnejšie. Obuv je určite základ, treba mať ľahkú s dobrou torziou, ktorá však nie je vhodná pre úplných začiatočníkov. Tí, čo len začínajú, odporúčam im obuv s lepším tlmením, keďže nevedia pohyb tlmiť cez kĺby a musí im pomôcť topánka.“

[youtube v1voCAHrXoA 640 390]