Litre chutnej kapustnice a zabíjačkové taniere, pri ktorých sa v ústach zbierajú slinky… Predposledná októbrová sobota v Nemciach je prísľubom gurmánskych zážitkov.

Medzinárodná súťaž vo varení kapustnice a príprave zabíjačkového taniera sa v Nemciach už stala tradíciou. V sobotu 20. októbra sa pri nemčianskom Kultúrnom dome uskutoční už jej dvanásty ročník.

Trojčlenné súťažné družstvá sa do varenia pustia o 11:00 h. Každé družstvo musí uvariť najmenej päť litrov kapustnice podľa vlastného receptu a tiež pripraviť tanier zo zabíjačkových špecialít. To všetko do 14:00 h.

Medzitým – a až do vyhodnotenia súťaže (15:30 h), budú vyhrávať skupiny Druhý dych, Trend 2 a Nela Nálepková s kapelou, ale tiež sa bude krstiť monografia obce Nemce.

Návštevníkov a návštevníčky podujatia iste potešia aj stánky s nemčianskymi tvarožníkmi, chlebom s masťou a cibuľou a, samozrejme, aj s kapustnicou, jaternicami či klobáskami.

Nebudú chýbať ani sladké perníky, cukrová vata, medovina a med, ale ani rôzne remeselnícke výrobky z dreva, kože, pletené košíky, výšivky a ďalšie.

https://www.youtube.com/watch?v=5bKn8GWTw5k