hasici tfa slovakia den hasicovEuropa Shopping Center a Europa Business Center v Banskej Bystrici budú už v sobotu 7. júna dejiskom ďalšieho ročníka súťaže TFA Slovakia – 2014 – Najtvrdšie hasičské prežitie. A nielen na súťaž, ale aj množstvo ďalších ukážok zásahov hasičov sa môžete tešiť počas celého dňa.

TFA – Toughest firefighter alive (najtvrdšie hasičské prežitie) je súťaž organizovaná Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici, ktorá simuluje zásahovú činnosť hasičov. Súťaže sa môžu zúčastniť členovia dobrovoľných a profesionálnych hasičských zborov zo Slovenskej republiky, ale aj zahraničia. Je to súťaž jednotlivcov, ktorá je rozdelená do jednotlivých vekových kategórií mužov a jednej kategórie žien bez rozdielu veku. Jej disciplíny budú sústredné v priestore pred obchodno-zábavným centrom Europa zo strany od Fončordy a zároveň na vonkajšom parkovisku Europa Business Center.

Memoriál Pavla Snopka a Jozefa Dobríka, Hasici, Banská Bystrica, 5.9.2013Pretekárov čakajú štyri disciplíny. V prvej predvedú rýchlosť a zručnosť práce s hasičskými hadicami, v druhej budú zdolávať prekážkovú dráhu a v tretej budú mať takmer simulovaný zásah na pripravenej veži. Najťažšou disciplínou banskobystrickej súťaže je však tradične tá posledná, v ktorej pretekári na čas zdolávajú schodisko 22 poschodovej budovy EBC. Súťaž začne od pol desiatej dopoludnia.

Od desiatej, takmer do pätnástej sa ale na opačnej strane Europa Shopping Center – na prednom námestíčku zo strany od mesta, môžete tešiť na hasičské ukážky určené verejnosti. Uvidíte vystavenú hasičskú techniku, ale zároveň aj niekoľko dynamických ukážok ako zásah pri dopravnej nehode, likvidáciu požiaru, ale napríklad aj ukážku zlaňovania a záchrany vo výškach. Jednotlivé dynamické ukážky by mali byť vždy každú druhú celú hodinu, čiže o 10.00, 12.00 a 14.00 h.

[youtube _1CSCXhi8EA 640 390]