Futbal - Brusno -  Badin, 01.06.2014, BrusnoPo prvýkrát sa slovenskej pohárovej futbalovej súťaže zúčastňujú tímy dokonca aj zo štvrtých líg. Žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu v stredu prisúdil tunajším klubom zaujímavých súperov.

Celkom až 179 klubov z celého Slovenska sa zapojí do nového ročníka Slovnaft Cupu – Slovenského pohára vo futbale. Účastníci stredoslovenskej tretej ligy Brusno a Kremnička získali v žrebe mimoriadne zaujímavých súperov z Fortuna ligy. Predstavia sa priamo v druhom kole, kde Brusno privíta Spartak Trnava a Kremnička tím spod Čebraťa MFK Ružomberok. V prípade, že by svojich súperov porazili, v treťom kole by sa Kremnička stretla s Bytčou alebo Dolným Kubínom, Brusno s Revúcou, Detvou alebo Tepličkou nad Váhom. Ďalší treťoligista, Rakytovce, sa stretne v druhom kole s Liptovskou Štiavnicou. V treťom kole by bola súperom Rakytoviec Hriňová, Vinica alebo Nová Baňa.

Dukla Banská Bystrica pocestuje v druhom kole buď do Vrútok alebo Bytčice, ktoré sa spolu stretnú v prvom kole a víťaz sa postaví práve tímu zo Štiavničiek. Súperom Dukly v treťom kole by mohol byť jeden z tímov Černová, Belá-Dulice, Stráža alebo Rosina. Podbrezová sa predstaví vo Výšnom Opátskom, v prípadnom treťom kole buď v Michalovciach alebo Štrbe. Druhé kolo je naplánované na utorok alebo stredu 12. a 13. augusta.

Najskôr, v sobotu 26. júla, sa ale odohrajú zápasy prvého kola pohárovej súťaže. V tom sa predstaví napríklad Kováčová, ktorá cestuje do Slovenských Ďarmot, Jupie Podlavice-Badín sa predstaví v Divíne. Kováčovú čaká v prípade výhry domáci zápas s Martinom, Jupie by hostilo Makov.