Banskobystrická hudobná jar v meste pod Urpínom pokračuje. Na 57. ročníku sa predstaví aj každoročný hosť – Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, ktorý bol už od svojho založenia jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku.

Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala vznikol v roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie. Repertoárové ťažisko omladeného telesa sa jemne posunulo v prospech romantizmu a hudby 20. storočia. Okrem pravidelných koncertov na pôde Slovenskej filharmónie, účinkovania na festivaloch a koncertných turné v zahraničí, uskutočňuje orchester mnoho zaujímavých projektov.

V meste pod Urpínom sa obyvateľom i návštevníkom v rámci Banskobystrickej hudobnej jari predstaví už po niekoľký raz. Tento rok spolu s ním vystúpia aj sólisti Adam Marec (gitara) a Michal Červienka (akordeón), ktorí pôsobia na banskobystrickom Konzervatóriu J. Levoslava Bellu. Zahrajú repertoár A. Piazzollu, ktorý bol do programu zaradený pri príležitosti 25. výročia úmrtia skladateľa. Skladby boli napísané pre gitarový festival v belgickom Liége a sám autor ich premiéroval s gitaristom svojej kapely Cachom Tiraom.

Koncert sa uskutoční aj vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia. Banskobystrická hudobná jar potrvá až do 17. mája 2017 a ukončí ju debutový koncert študenta Konzervatória J. L. Bellu Davida Bíleka v Robotníckom dome. Na koncert slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala sa môžete tešiť už v stredu, 5. apríla o 18-tej hodine v priestoroch Robotníckeho domu.