Vo štvrtok 23. septembra bude mať v slovenských kinách premiéru film režiséra Petra Bebjaka Správa. Už túto nedeľu, 19. septembra, si ho však v exkluzívnej predpremiére a s účasťou hostí môžu pozrieť filmoví diváci v Banskej Bystrici.

Správa je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Zverejnenie podrobnej 32-stranovej správy o tom, ako fungoval tábor smrti v Osvienčime, pomohlo zachrániť životy státisícov ľudí. Film rozpráva príbeh dvoch mladých slovenských Židov, ktorým sa podarilo utiecť z koncentračného tábora v Osvienčime. Alfréd Wetzler a Rudlof Vrba sa 7. apríla 1944 ukryli v jame pod kopou drevených brvien. Pri sebe mali zápisky o počtoch ľudí v transportoch, poznámky o fungovaní tábora a označenia nádob s cyklonom B, ktorý sa používal v plynových komorách na vraždenie tisícov ľudí denne. Keď sa im po troch dňoch podarilo z tábora utiecť a cez hory prejsť až na Slovensko, čakala ich tá ťažšia časť. Presvedčiť o týchto hrôzach zvyšok sveta…

Správa – Trailer:

Očakávaný slovenský film Správa príde do slovenských kín 23. septembra, už na túto nedeľu, 19. septembra, je však pripravená jeho exkluzívna predpremiéra v banskobystrickom kine CINEMAX. Snímku, ktorá získala vynikajúce ohlasy počas svojich zahraničných uvedení, si bude môcť publikum vychutnať aj s úvodom dvojice hereckých predstaviteľov a producenta filmu.

Predpremiérové premietanie osobne uvedie predstaviteľ hlavnej úlohy Alfréda Wetzlera Noël Czuczor, známy z filmu Čistič a seriálov Za sklom, Milenky či Nemocnica. Spoločne s ním sa banskobystrickému publiku predstaví herec Michal Režný, ktorý vo filme stvárňuje väzňa Marcela a na svojom konte má, okrem iných, aj úlohy vo filmoch Ostrým nožomJan Palach ale aj v seriáloch Ministri Hrobári. Do Banskej Bystrice príde publikum pozdraviť aj producent filmu Rasťo Šesták, ktorého produkčná spoločnosť DNA Production stojí napríklad za filmami Marhuľový ostrov, Trhlina, úspešnými seriálmi Mesto tieňov, Za sklom, Odsúdené ale aj oceňovanými minisériami Spravedlnost a Herec.

Predremiéra filmu Správa v kine CINEMAX v nedeľu 19. septembra začína o 15:00 h, vstupenky sú predpredaji.

Snímku do kinodistribúcie prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o filme nájdete na stránke www.sprava.sk.