Marián Slobodník sa vracia na post krajského riaditeľa Policajného zboru v Banskej Bystrici. Rozhodol o tom minister vnútra Robert Kaliňák. Do svojich bývalých kresiel sa vracajú aj ďalší traja krajskí šéfovia polície.

O personálnych zmenách na riadiacich postoch informoval denník Pravda. Podľa neho už Slobodník absolvuje prijímacie konanie. Bývalý banskobystrický riaditeľ odstúpil z funkcie na základe vlastnej žiadosti na začiatku októbra 2010 ako posledný z krajských šéfov polície po nástupe novej vlády a prezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka. Vo funkcii ho vtedy vystriedal Boris Beňa, ktorého v júli 2011 nahradil Miroslav Bitala.

Okrem Slobodníka do svojich pôvodných funkcií nastúpia aj Jozef Bukuš v Košiciach, Bystrík Stanko v Trnave a Vladimír Šramka z Trenčína. Do polície by sa tiež mali začať postupne vracať mnohí z bývalých vyšetrovateľov a kriminalistov, ktorých odvolalo predchádzajúce vedenie ministerstva vnútra a polície. Slobodníkovo meno sa po voľbách skloňovalo aj v súvislosti s funkciou viceprezidenta Policajného zboru.

Aktualizácia 1.6.2012: V piatok 1.6. bol plk. JUDr. Marian Slobodník  vymenovaný do funkcie riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.