slobodna europa newSlovenská rock’n’rollová legenda Slobodná Európa na jar tohto roku oslávila 25. výročie založenia kapely a zároveň po jedenástich rokoch vydala nový štúdiový album Štvorka, ktorý slávnostne pokrstila vo vypredanom bratislavskom klube MMC, za účasti všetkých bývalých členov.

Kapela združená okolo speváka a textára Whiskyho a gitaristu Sveťa Korbeľa, ktorá na svojich albumoch spolupracovala s menami ako Marek Brezovský, Laco Lučenič, Pavol Hamel, Peci Uherčík, Katka Korček, či Dorota Nvotová, absolvuje v roku 2014 celoročné turné s príznačným názvom 25 ROKOV NA TVRDO TOUR 2014. V rámci tejto koncertnej šnúry zahrá aj na najväčších slovenských festivaloch. 25. júla sa predstavia aj na festivale ROCKSCAPE 2014 na znovuotvorenom amfiteátri v Banskej Bystrici.

Okrem Slobodnej Európy tu počas troch dní na troch pódiách návštevníci uvidia aj českú heavy metalovú legendu Citron, Michaela Kocába, Vladimíra Mišíka & ETC, Oskara Rózsu s projektom Hrana a kapely Buty, Chiki Liki TU-A, Karpatské Chrbáty, alebo Korben Dallas. Lístky sú dostupné v sieti predpredaj.sk.